NEWSY

Triumph Of Death: nowy projekt Toma G. Warriora

Hellhammer istniał w latach 1982-1984. Podczas dwóch lat aktywności powstał materiał na trzy dema, jeden mini-album i legendarną wręcz składankę „Death Metal”, jednak pozostało sporo materiału, któremu nie udało się ujrzeć światła dziennego. Biorąc pod uwagę mityczny status, jaki Hellhammer osiągnął na światowej scenie metalowej, jest wręcz nie do wiary, że większość jego twórczości nie zabrzmiała nigdy ze sceny.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Celtic Frost – spadkobierca Hellhammer.

Stworzony przez Toma Gabriela Warriora i Martina Erica Aina, dwóch byłych członków Hellhammer – początkowo grał dwa utwory przeznaczone pierwotnie dla Hellhammer, jednak zaprzestał takiej działalności ze względu na to, że w krótkim czasie Celtic Frost dorobił się swojego własnego materiału.

Również powstały z inicjatywy Toma w roku 2008 Triptykon grywał czasem w wyjątkowych okolicznościach ten czy inny kawałek Hellhammer. Mimo to, lwia część repertuaru Hellhammer nigdy nie została zagrana na żywo. Aż do dziś.

Nad wskrzeszeniem muzycznego dziedzictwa Hellhammer, Tom Gabriel Warrior i Martin Eric Ain zastanawiali się przez wiele lat, zwłaszcza w świetle wznowionej współpracy w zreformowanym Celtic Frost w okolicach roku 2000 i lat spędzonych na pracy nad drugą książką Warriora, „Only Death Is Real” z roku 2009, która to przedstawia historię Hellhammer i wczesnego Celtic Frost.

Hellhammer nigdy nie powróci. Jego skład nigdy nie zostanie zmieniony. To absolutnie niemożliwe, by powołać do życia na nowo zespół tak bardzo związany z bardzo specyficznym, wyjątkowym okresem czasu. Nigdy nad tym nie rozważałem, bez względu na to, jak bardzo korzystne oferty dostawałem przez te lata. Pozostała jednak muzyka Hellhammer, która jest dla mnie niesamowicie ważną częścią mojej życiowej ścieżki. Chciałbym zagrać ją na scenie, zanim obrócę się w nicość.

Tom Gabriel Warrior

Pierwsze kroki w kierunku projektu Triumph of Death.

Nazwę swą zawdzięcza jednemu z owianych najgorszą sławą utworów Hellhammer i który ma być wyrazem prawdziwego szacunku i hołdu dla tego ostatniego – zostały postawione już lata temu. Triumph of Death składa się z kilku najbliższych przyjaciół Warriora; osób, które nie tylko kochają tę muzykę, ale również ją rozumieją. Skład odzwierciedla ostateczną formę Hellhammer z przełomu kwietnia i maja 1984, kiedy to grupa przyjęła w swoje szeregi dodatkowego gitarzystę.

Triumph of Death rozpocznie koncertową działalność w roku 2019.

Wiadomo już, że 21 czerwca zagra na francuskim festiwalu Hellfest w Clisson. Jest to projekt z otwartym zakończeniem; poza możliwym wydaniem okolicznościowego live mini-albumu, nie nagra on żadnego nowego materiału. Jedynym celem jego istnienia jest granie na żywo zarówno powszechnie znanych, jak i spowitych jeszcze mrokiem utworów Hellhammer.

Triumph of Death tworzą:

  • Tom Gabriel Warrior (Hellhammer, Celtic Frost, Triptykon) – wokal, gitara
  • Mia Wallace (Niryth, The True Endless, Kirlian Camera) – gitara basowa
  • Michael Zech (Secrets Of The Moon, Odem Arcarum – gitara, wokale
  • Alessandro Commerio (Forgotten Tomb, Hiems) – perkusja


Źródło

Podobne artykuły

Decapitated zagra na Kutno Rock&Rose Fest 2018

Szymon Grzybowski

Bloodbath: premiera nowego albumu w październiku

Dominika Kudła

Teledysk Black Label Society do utworu „Trapled Down Below”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz