Amon Amarth: Mobile Video Game
Strona główna » Amon Amarth wypuścił wikińską grę mobilną w stylu arcade
INNE NEWSY

Amon Amarth wypuścił wikińską grę mobilną w stylu arcade

 

Po raz kolejny metal wkroczył w wirtualny świat. Szwedzki Amon Amarth nawiązał z współpracę z twórcą i wydawcą gier Ride & Crash Games AB. Owocem tej kooperacji jest gra na urządzenia mobilne, która zachwyci każdego miłośnika pikselowych lat ’80.

Fabuła jest prosta. Gracz wciela się w Thora. Jego zdaniem jest oczyścić Midgard z przeróżnych kreatur, które (ironiczny śmiech twórców) zagrażają pokojowemu życiu Wikingów. Do dyspozycji pozostaje oczywiście okazały Mjölnir, grzmoty i pioruny, jak to na pana grzmotów i piorunów przystało, oraz epicka muzyka Amon Amarth okraszona stylem retro. Gra zawiera cztery światy, cztery epickie bitwy, dwanaście poziomów oraz trzynaście utworów Amon Amarth.

Pomysł gry narodził się w 2015 roku, kiedy Robert Chirico Willstedt, założyciel Ride & Crash Games AB, spotkał się z kapelą. Spore ilości piwa oraz zamiłowanie do gier wytworzyło między nimi więź oraz doprowadziło do dyskusji o tym, że super byłoby stworzyć grę dla Amon Amarth. Wkrótce później Robert skompletował zespół programistów i projektantów i zaczął wcielać pomysł w życie.

Z przebrzydłymi potworami mogą się zmierzyć użytkownicy telefonów i tabletów z systemem iOS lub Android za cenę 8,99$. Grę można już znaleźć na Google Play oraz AppStore.


Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


Źródło: Blabbermouth.net

Podobne artykuły

Koncert Marduka w Rzeszowie odwołany!

Dominika Kudła

Rival Sons na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Cro-Mags już 25 czerwca w Warszawie!

Agata Laszuk

Posłuchaj pierwszego singla z najnowszego albumu Therion – “Beloved Antichrist”

Lena Knapik

Nowy teledysk od Cellar Darling

Lena Knapik

Brent Fitz (perkusista Slasha) po operacji siatkówki opuści resztę trasy z zespołem

Mateusz Lip

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!