Taake Black Metal
Strona główna » A(nti)fery ciąg dalszy: kolejne koncerty Taake odwołane
INNE NEWSY WYDARZENIA

A(nti)fery ciąg dalszy: kolejne koncerty Taake odwołane


Kilka dni temu informowaliśmy o doprowadzeniu przez nowojorską Antifę do odwołania koncertu norweskiej hordy w klubie Le Poisson Rouge. Jak się okazuje – afera zatacza coraz szersze kręgi.

Pod wpływem całego zamieszania z trasy wycofał się King Dude, mający pojawić się na trasie w charakterze supportu Taake.

Jak wypowiedział się sam artysta:

„Z przyczyn będących poza moją kontrolą, i szczerze mówiąc poza moimi zdolnościami pojmowania, wycofuję się z trasy z Taake. Chciałbym, by było jasne, że jestem Lucyferianinem i nie głoszę nienawiści, nie popieram też żadnych okoliczności, które by na nią pozwalały. Wierzę w rozwój zarówno osobisty, jak i duchowy, jak również rozpowszechnianie wiedzy za wszelką cenę i bez względu na to, jakich poświęceń to wymaga. Szyld witający ludzi przychodzących na koncert King Dude’a musi witać wszystkich, bez względu na obrane ścieżki życia, rasę, religię, płeć itp. To powinno być oczywiste, na moich koncertach zawsze tak było i nie rozumiem, dlaczego miałbym to zmieniać dla tej trasy. Dyskurs polityczny absolutnie nie jest mile widziany na moich koncertach, nie są one na niego miejscem. Moje koncerty powinny być świątynią dla każdego, miejscem, w którym ludzie odnajdą swój kościół bez potrzeby faktycznego pójścia do niego.

Oczekujcie na wieści dotyczące dat występów zastępczych. Jeszcze raz dziękuję za Wasze wsparcie.

Niech światło i miłość Lucyfera będą z Wami,
– King Dude”

Kurtki dla fanów rocka i metalu!
Oryginalne kurtki dla fanów rocka i metalu.

Tak więc Taake straciło support. Niestety, to nie koniec kłopotów zespołu. Pod protestami i naciskami Antify i innych podobnych jej środowisk ugięły się już trzy kluby, całkowicie odwołując koncerty. Dwa kolejne najprawdopodobniej pójdą w ich ślady, zaś szósty nadal się waha. Siódmy koncert został przeniesiony „z powodów bezpieczeństwa” do mniejszego o połowę klubu. Ciekawym wątkiem jest, która z grup – fani obecni na koncercie, czy protestująca Antifa – jest rozpoznawana jako tworząca potencjalne zagrożenie.

Z siedemnastu zaplanowanych koncertów, jedynie dziesięć ma szanse odbyć się bez przeszkód – choć z uwagi na protesty nie jest to w stu procentach pewne. Biorąc pod uwagę ten fakt i dystans, jaki musi pokonać Taake może okazać się, że trasa ta wcale nie będzie dla zespołu opłacalna ani pod względem finansowym, ani wizerunkowym.

Jakby tego mało, w sprawę włączył się amerykański raper Talib Kweli. Jak się okazuje, odwołał on swój występ w Riot Room w Kansas (w którym również odwołano koncert Taake), ponieważ klub… odmówił przeprosin za zorganizowanie koncertu Norwegów.

Poniżej oświadczenie rapera:

„W mojej opinii Riot Room nigdy nie powinien zgodzić się na goszczenie tego zespołu w swoich progach, bez względu na to czy koncert został odwołany, czy nie. Powinien opublikować przeprosiny za samo zabookowanie występu tej grupy. Z odpowiedzi, jaką dostałem od klubu dowiedziałem się, że nie chciał on wybierać pomiędzy zespołem, który popiera rasizm i nienawiść, a mną. Myślę, że nadszedł czas, by jednak wybrać i stanąć po którejś ze stron.

To obrzydliwe, że Riot Room nie zamierza przepraszać za zabookowanie tego koncertu. Nie czułbym się bezpiecznie, sprowadzając mój zespół, rodzinę, przyjaciół i fanów do klubu, który wspiera biały nacjonalizm. Odwołałem swój występ. Jest to przykre, bo nie mogłem się doczekać, by zagrać w Kansas.”

Na chwilę obecną nie wiadomo, co stanie się z pozostałą częścią trasy koncertowej i czy w ogóle się ona odbędzie.

Podobne artykuły

Spragnieni goregrindu? Poznajcie Paracoccidioidomicosisproctitissarcomucosis!

Agata Laszuk

Cattle Decapitation przedstawia nowy skład

Agata Laszuk

Pearl Jam zapowiadają dokument i album “Let’s Play Two”

Tomasz Koza

Lucifer’s Child prezentuje nowy album „The Order”

Tomasz Koza

Zmiana w składzie Dark Funeral

Agata Laszuk

„Heavy Trip” na Blu-Ray i DVD – poznaj historię tyłka nabitego na pal

Szymon Grzybowski

2 komentarze

Jack Wanderer 24 lutego 2018 at 00:08

Jakie te stany są poprawne politycznie i rasowo. Wszystko oczywiście na pokaz. Rzygać się chce.

Odpowiedz
P. 26 lutego 2018 at 12:44

Hmmmm… a ja naiwnie sądziłem, że kółka różańcowe przez koncertami Behemotha, procesy, pozwy o “obrazę uczuć” i cała reszta tego cyrku dzieją się tylko u nas.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!