Iron Maiden
Strona główna » Bruce Dickinson: „Jeśli nie tworzycie nowej muzyki, to po co zawracać głowę?”
INNE NEWSY

Bruce Dickinson: „Jeśli nie tworzycie nowej muzyki, to po co zawracać głowę?”

W przeciwieństwie do setlist wielu zespołów będących mniej lub bardziej rówieśnikami Iron Maiden i grających na koncertach głównie swoje największe hity, setlisty Iron Maiden zdają się być o wiele bardziej zróżnicowane – znaleźć można na nich zarówno starsze, najbardziej znane utwory, jak i nowości z nowego albumu „The Book Of Souls”. W wypowiedzi dla Fortune Bruce w ostrych słowach wypowiedział się na temat grania koncertów złożonych z materiału sprzed trzydziestu lat.


↘ Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


„Jeśli wykorzystujecie fanów, serwujecie im na każdym koncercie dokładnie to samo na każdej trasie od wielu lat, możecie się spodziewać że część z nich po prostu stracicie. To jakby stać się zespołem karaoke. Jeśli nie tworzycie nowej muzyki – po co zawracać głowę? Nie podzielamy zdania, że granie utworów sprzed trzydziestu lati zapełnianie stadionów na takich koncertach to sukces. To czysty, zwyczajny zarobek.”

Steve Harris, zapytany czy nowe utwory są dobre przyjmowane przez publiczność:

„Tak. To tak, jak w przypadku każdej trasy z nowymi kawałkami; na nowe fani nigdy nie zareagują tak, jak na stare. Po prostu tak już jest, kiedy grasz nowy materiał. Być może pewnego dnia niektóre z tych piosenek będą postrzegane jako mocny punkt setu, kiedy ludzie bliżej się z nimi zapoznają. Myślę, że to naprawdę ważne, by prezentować ludziom nowy materiał; wprowadza to powiew świeżości.”

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Sabaton pracuje nad nowym krążkiem

Lena Knapik

Beheaded: Ruszyły prace nad nowym albumem

Agata Laszuk

Obituary i Absu wspólnie na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Krakowski koncert Angelcorpse przeniesiony. Do wygrania bilety.

Tomasz Koza

Immolation publikuje klip do “When The Jackals Come”

Dominika Kudła

Gojira prezentuje nowy teledysk

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!