Erik Rutan
Strona główna » Cannibal Corpse: Erik Rutan tymczasowym zastępcą Pata O’Briena
NEWSY

Cannibal Corpse: Erik Rutan tymczasowym zastępcą Pata O’Briena

W grudniu 2018 roku gitarzysta Patrick “Pat” O’Brien został aresztowany za włamanie się do domu i napaść na funkcjonariusza policji. Pozostali muzycy z Cannibal Corpse zapewnili jednak, że nie wpłynie to na zaplanowane wcześniej koncerty. Grupa szybko poinformowała o tymczasowym zastępstwie. Do wyjaśnienia sprawy O’Briena jego funkcję przejął Erik Rutan, znany z grania z takimi kapelami jak Morbid Angel czy Hate Eternal.

Przypomnijmy, że 10 grudnia tuż przed godziną 19:00, Pat wtargnął do jednego z domów przy ulicy Windflower Circle w Tampie. Dwie przebywające w środku osoby nakazały mu opuścić budynek, jednak O’Brien zignorował ich żądania. Popchnął kobietę, właścicielkę mieszkania, i uciekł na zewnątrz, chowając się za ogrodzeniem posesji. Po przybyciu na miejsce policji ruszył na jednego z funkcjonariuszy z nożem w ręce. Mundurowi obezwładnili go paralizatorem i aresztowali.

Chwilę przed chwilę przed wtargnięciem na cudzą posesję w znajdującym się w sąsiedztwie domu O’Briena wybuchł pożar. Strażacy opanowali ogień dopiero po godzinie. Ich pracę utrudniała znajdująca się w domu muzyka amunicja, która co chwilę wybuchała. Mówi się również o znalezieniu w środku dwóch miotaczy ognia.

Gitarzysta aktualnie przebywa na wolności, ponieważ wpłacił wynoszącą 50 tys. dolarów kaucję.

Postawiono mu jednak poważne zarzuty i być może w związku z nimi kapela zdecydowała się na zastępstwo w postaci Erika Rutana na stanowisku gitarzysty podczas nadchodzącej trasy Cannibal Corpse.

Erik Rutan jest “bardziej niż tylko zachwycony i dumny z powodu tymczasowego grania w Cannibal Corpse. Warto wspomnieć, iż wcześniej kapela współpracowała już z Rutanem. Erik wyprodukował jej cztery albumy: “Kill”, “Evisceration Plague”, “Torture” oraz “Red Before Black”. O swojej nowej roli w zespole mówi:

Dowiedziałem się o tym tuż przed Gwiazdką. Oczywiście było sporo pracy z nauczeniem się koncertowego setu. Ale tyrałem jak wół, grałem po osiem godzin dziennie. Nauczyłem się 15 utworów w trzy czy cztery tygodnie, więc naprawdę zapieprzałem. Dobrą rzeczą jest to, że, po pierwsze, wyprodukowałem ich cztery płyty, po drugie – znam wszystkie albumy Cannibal Corpse, bo jestem ich wielkim fanem i po trzecie – ci goście są dla mnie jak rodzina. Są moimi przyjaciółmi od bardzo, bardzo dawna.

Erik Rutan

Rutan kontynuuje:

Gdyby ktoś powiedział… Nie wiem, jak opisać to uczucie, bo bardzo dbam o Pata i resztę z Cannibal, i oczywiście chcę dla nich wszystkiego najlepszego, indywidualnie, zbiorowo, pod każdym względem. W tej sytuacji jestem bardziej niż tylko zachwycony i dumny z możliwości grania z Cannibal Corpse i zastąpienia Pata. W jego stronę będę wysyłał pozytywne myśli. To dla mnie bardzo wyjątkowa sytuacja. Jestem podekscytowany, bardzo zmotywowany, zaszczycony i zatroskany. W to jest zamieszanych wiele emocji. Wiem jednak na pewno, że wyjdę i zagram te utwory najlepiej, jak tylko potrafię, z Cannibal Corpse, najpierw na trasie z Morbid Angel, a później ze Slayerem. To trochę przytłaczające, całość jest ogromna, ale ostro zapieprzałem, a każdy, kto mnie zna, wie, że wszystko robię na 110 procent. I zrobię wszystko, żeby jak najlepiej uhonorować Pata O’Briena.

Erik Rutan

Źródło / Fot. Alex Morgan

Podobne artykuły

20. rocznica wydania „Virtual XI” Iron Maiden – czy to najgorsza płyta zespołu?

Szymon Grzybowski

Mleko, chleb, jajka, “Seasons in the Abyss”… Czyli kolejne tytuły od Biedronki

Dominika Kudła

Miss May I, Fit For A King, Void Of Vision oraz Currents na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Daniel Erlandsson (Arch Enemy) o wkładzie Angeli Gossow w nowy materiał

Dominika Kudła

Buckethead: “Mogę jutro odejść”

Lena Knapik

Venom Inc, Suffocation, Nervosa zagrają w marcu w Katowicach

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!