NEWSY

Oryginalny skład Arch Enemy pod szyldem Black Earth wyda dwa nowe utwory

Black Earth, czyli projekt skupiający pierwszy skład kapeli Arch Enemy w postaci gitarzystów Michaela Amotta i Christophera Amotta, wokalisty Johana Liivy, basisty Sharlee D’Angelo oraz perkusisty Daniela Erlandssona, przygotowuje się do wydania nowej płyty. Album niestety będzie zawierał jedynie dwa nowe utwory.

Grupa podczas koncertów wykonuje utwory z pierwszych trzech albumów (“Black Earth”, “Stigmata” oraz “Burning Bridges”) Arch Enemy, czyli materiału wydanego przed pojawieniem się w składzie Angeli Gossow. Na nadchodzącym wydawnictwie pojawią się zremasterowane wersje wybranych utworów właśnie z tych krążków plus dwie nowe piosenki.

Jak mówi Michael Amott:

Wraz z Trooper Entertainment [wytwórnia] wybraliśmy nasze ulubione utwory z pierwszej, drugiej i trzeciej płyty. Stworzyliśmy kompilację materiału z lat 90. Zremasterowaliśmy go w Japonii. Uczestniczyłem w sesji masteringowej w ubiegłym tygodniu i muszę przyznać, że to brzmi niesamowicie. To naprawdę dało tym utworom nowe życie. Nagraliśmy również dwie nowe piosenki w Szwecji, byliśmy więc ostatnio trochę zajęci.

Michael Amott

Gitarzysta zdradził tytuły dwóch nowych utworów: “Burn On The Flame” i “Life Infernal”. Zapewnia również, że zahaczają o dotychczasowe brzmienie kapeli. Zostały one nagrane w studiu, w którym powstały również wspomniane pierwsze trzy płyty Arch Enemy.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Cobalt po wypadku w Poznaniu odwołuje trasę

Lena Knapik

George “Corpsegrinder” Fisher (Cannibal Corpse) o sytuacji Decapitated

Lena Knapik

Metalmania 2017 już jutro. Sprawdź najważniejsze informacje organizacyjne.

Tomasz Koza

Zostaw komentarz