Batushka mem pan tu nie gra
Strona główna » Powstała chrześcijańska petycja potępiająca Batushkę
NEWSY

Powstała chrześcijańska petycja potępiająca Batushkę

Batushka (przynajmniej ta pierwsza) powstała w 2015 i od tamtej pory nie wzbudzała wielkich kontrowersji wśród chrześcijańskich grup, nawet pomimo oparcia swojego wizerunku na wyznaniu prawosławnym. Ta sytuacja właśnie uległa zmianie, ponieważ na stronie skupiającej petycje obywatelskie pojawił się “List otwarty do chrześcijan – obywateli i mieszkańców Polski”, który sprzeciwia się działalności kapeli.

“Batushka dopuszcza się profanacji”

Inicjatorem petycji jest Adrian Nikołajuk, który według informacji dostępnych w internecie jest wieloletnim członkiem Bractwa Młodzieży Prawosławnej przy parafii św. Ducha w Białymstoku, przewodniczącym Forum “Ministerstwa Spraw Podlasia”, a w 2018 roku startował do rady miasta z ramienia partii Kukiz’15. W liście, który zarzuca formacji Batushka profanację, czytamy:

Jako wierni Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, ale przede wszystkim jako Chrześcijanie będący obywatelami i mieszkańcami Rzeczypospolitej Polskiej, z nieukrywanym zdziwieniem i głębokim żalem przyjęliśmy fakt istnienia zespołu muzycznego „Batushka”. Ze względu na jego marginalną działalność i znaczenie nie nadawaliśmy mu rozgłosu, w nadziei na szybkie rozwiązanie skandalicznej grupy. Według Wikipedii, „Batushka” to „polski projekt muzyczny powstały w 2015 roku grający muzykę z gatunku black metal”, zaś „tematyka liryczna utworów nawiązuje do religii prawosławnej.

Podobne artykuły

Amy Lee zaprasza na polski koncert Evanescence

Tomasz Koza

Gitarzysta Marduk komentuje odwołany w obawie przed Antifą koncert

Lena Knapik

To będzie thrash metalowe święto. Testament, Death Angel i Annihilator na dwóch koncertach w Polsce

Albert Markowicz

In Rock wznawia biografię Slasha “W jamie węża”

Dominika Kudła

Thy Art Is Murder, Miss May I, Being As An Ocean i Casey na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Nie żyje Fujioka Mikio, gitarzysta Babymetal i KamiBand

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!