NEWSY

Powstała chrześcijańska petycja potępiająca Batushkę

Batushka (przynajmniej ta pierwsza) powstała w 2015 i od tamtej pory nie wzbudzała wielkich kontrowersji wśród chrześcijańskich grup, nawet pomimo oparcia swojego wizerunku na wyznaniu prawosławnym. Ta sytuacja właśnie uległa zmianie, ponieważ na stronie skupiającej petycje obywatelskie pojawił się “List otwarty do chrześcijan – obywateli i mieszkańców Polski”, który sprzeciwia się działalności kapeli.

“Batushka dopuszcza się profanacji”

Inicjatorem petycji jest Adrian Nikołajuk, który według informacji dostępnych w internecie jest wieloletnim członkiem Bractwa Młodzieży Prawosławnej przy parafii św. Ducha w Białymstoku, przewodniczącym Forum “Ministerstwa Spraw Podlasia”, a w 2018 roku startował do rady miasta z ramienia partii Kukiz’15. W liście, który zarzuca formacji Batushka profanację, czytamy:

Jako wierni Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, ale przede wszystkim jako Chrześcijanie będący obywatelami i mieszkańcami Rzeczypospolitej Polskiej, z nieukrywanym zdziwieniem i głębokim żalem przyjęliśmy fakt istnienia zespołu muzycznego „Batushka”. Ze względu na jego marginalną działalność i znaczenie nie nadawaliśmy mu rozgłosu, w nadziei na szybkie rozwiązanie skandalicznej grupy. Według Wikipedii, „Batushka” to „polski projekt muzyczny powstały w 2015 roku grający muzykę z gatunku black metal”, zaś „tematyka liryczna utworów nawiązuje do religii prawosławnej.

Podobne artykuły

Norilsk wydaje nowy album

Agata Laszuk

MetalPoodle: O tym jak Max Cavalera prosił o autograf Justina Timberlake’a

Lena Knapik

Vreid podpisuje kontrakt z Season of Mist, nowy album już w 2018

Agata Laszuk

Nowy album Killswitch Engage w 2018 roku?

Dominika Kudła

Grammy 2017: zwycięzcy i wspólny występ Metalliki i Lady Gagi

Lena Knapik

HammerFall, Gloryhammer i Lancer już 4 lutego w Warszawie

Tomasz Koza

Zostaw komentarz