Machine Head Burn My Eyes
Strona główna » 🔥 Ćwierć wieku Machine Head – ciekawostki o „Burn My Eyes” i relacja z koncertu
SPECJALNE

🔥 Ćwierć wieku Machine Head – ciekawostki o „Burn My Eyes” i relacja z koncertu

Debiut Machine Head, czyli płyta „Burn My Eyes” przez wielu uważana jest za najlepszą pozycję w dyskografii zespołu. Trudno dziwić się tej opinii, krążek do dziś poraża mocą i jest kopalnią świetnych riffów.

Jest również świadectwem swoich czasów – łączy klasyczne thrashowe brzmienie, z groove metalowym ciężarem, a obok tradycyjnego sposobu śpiewania obecne jest także skandowanie, któremu niedaleko do nu metalu.

Zespół postanowił uczcić 25-lecie wydania tego albumu specjalną trasą koncertową, podczas której odgrywa na żywo debiutancki album od pierwszego do ostatniego dźwięku. Dwa występy w ramach tej trasy zorganizowano w Polsce.

Machine Head zagrał w Gdańsku i Warszawie

Pierwszy z wymienionych koncertów zorganizowano 18 października w gdańskim klubie B90, następny dzień później w warszawskiej Progresji. Miałem przygotować klasyczną relację, ale mija się to z celem, bo koncert w stolicy był transmitowany na żywo na Facebooku, obecnie można go bez problemu obejrzeć w całości w sieci.

Machine Head podczas koncertu w Warszawie
Machine Head podczas koncertu w Warszawie

Machine Head w Polsce – dwa koncerty w jednym

Warte odnotowania są dwie rzeczy. Po pierwsze Machine Head grało naprawdę długo – cały występ trwał ponad 3,5 godziny i został podzielony na dwie osobne części. W pierwszej odegrano przekrojowy set, na który składały się utwory z większości płyt zespołu (oprócz debiutu). Zespół zagrał także nowy singiel, czyli „Do or Die”. W sumie było to 16 numerów, czyli w zasadzie pełnoprawny koncert – gdyby zespół zszedł w tym momencie ze sceny, nikt nie miałby prawa czuć się rozczarowanym.

I zespół faktycznie zszedł ze sceny, ale wrócił po 10 minutach i odegrał debiut od pierwszego do ostatniego utworu, wplótł w to także miks coverów. Był to prawdziwy metalowy maraton, a na wielkie słowa uznania zasługuje Robb, który do końca nie dawał po sobie oznak zmęczenia.

Podobne artykuły

Charytatywna licytacja banneru Dio na rzecz małego Antosia

Lena Knapik

Wszystko umiera – 20. rocznica wydania “World Coming Down” Type O Negative

Paweł Kurczonek

Czyśćcie strzykawki – 30. rocznica wydania „Bleach” Nirvany

Bartłomiej Pasiak

„I tried so hard, and got so far…” – pierwsza rocznica śmierci Chestera Benningtona

Szymon Grzybowski

Pol’and’Rock Festival 2019 – przegląd metalowych zespołów

Bartłomiej Pasiak

10 popowych hitów w wersji rockmetal (część 1)

Paweł Kurczonek

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!