Strona główna » Chthonic zmuszony do odwołania koncertu na festiwalu; sprawę ratuje… Internet
NEWSY

Chthonic zmuszony do odwołania koncertu na festiwalu; sprawę ratuje… Internet

Tajwańscy metalowcy z Chthonic byli zmuszeni odwołać koncert w Hong Kongu. Wokalista grupy, Freddy Lim nie dostał wizy umożliwiającej mu wjazd do dawnej brytyjskiej kolonii.

Jak dowiadujemy się z pisma opublikowanego przez Denise Ho, Urząd ds Imigracji w Hong Kongu odrzucił złożony przez Freddy’ego wniosek o wydanie wizy, ponieważ w jego opinii mężczyzna “nie posiada wartościowych umiejętności, wiedzy bądź doświadczenia”.

Grupa miała wystąpić wraz z pięcioma lokalnymi wokalistami i zespołami podczas drugiego dnia festiwalu “On The Pulse Of Music” w Hong Kongu.

W opublikowanym piśmie możemy przeczytać, że „wedle obowiązujących przepisów, osoba chcąca ubiegać się o pozwolenie na wjazd do Hong Kongu i podjęcie w nim pracy powinna między innymi posiadać cenne umiejętności, wiedzę bądź doświadczenie, które nie są dostępne w Hong Kongu.”

Jak komentuje sprawę Denise Ho:

Czyli jeśli nie posiada się umiejętności, wiedzy bądź doświadczenia, których nie można znaleźć w Hong Kongu, nie ma co ubiegać się o wizę. Obcokrajowcy niech lepiej zaczną ćwiczyć supermoce takie jak niewidzialność, klonowanie cieni czy teleportacja zanim w ogóle pomyślą o wizie pracowniczej.
To tylko i wyłącznie wymiana muzyczna – czego tu się obawiać?

W odpowiedzi na pismo Chthonic zauważył, że cztery lata temu Urząd nie robił problemów z wpuszczeniem Lima do Hong Kongu. Zespół grał wtedy na festiwalu Clockenflap.

Freddy, jakich specjalnych umiejętności używałeś w czasie poprzednich koncertów w Hong Kongu, ale najwyraźniej je straciłeś? Prosimy, przypomnijcie nam, co takiego stracił poza kaloryferem na brzuchu!

grupa napisała w ironicznym tonie na swoim Facebooku

W styczniu 2016 Lim został wybrany na członka tajwańskiego parlamentu, czyniąc go pierwszym muzykiem metalowym, który stał się parlamentarzystą. Nowa partia polityczna, której był współzałożycielem – New Power Party (NPP) – wzywa do uznania Tajwanu za oddzielny kraj przez społeczność międzynarodową.

Chiny postrzegają leżącą 110 mil od swojego wybrzeża wyspę za część swojego terytorium.

Chthonic ostatecznie utarł nosa chińskim urzędnikom i nie dał się powstrzymać od wystąpienia na festiwalu; dzięki potędze Internetu i transmisji na żywo, grupa zagrała dla swoich fanów wprost ze swojej salki prób.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Airbourne wraca do Polski

Tomasz Koza

Mayhem o filmie “Lords Of Chaos”

Lena Knapik

Arkona ponownie zawita do Polski

Lena Knapik

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci Vinniego Paula

Agata Laszuk

Metalmania 2018 już jutro! Spis najważniejszych informacji dla uczestników festiwalu

Dominika Kudła

30 osób aresztowanych podczas festiwalu Ozzfest Meets Knotfest

Tomasz Koza

Zostaw komentarz