Batushka
Strona główna » Batushka publikuje oświadczenie
NEWSY

Batushka publikuje oświadczenie

I tak odkryty został kolejny element enigmatycznej układanki, jaką stanowi obecna sytuacja Batushki.

Jak zapewne pamiętacie, w zeszłą niedzielę na instagramowym profilu zespołu pojawiło się oświadczenie Krzysztofa Drabikowskiego, które wzbudziło niemałe zamieszanie wśród fanów. Dowiedzieliśmy się z niego, że grupa rozstała się z dotychczasowym wokalistą – Bartłomiejem Krysiukiem.

Powodem była – mówiąc krótko – próba przejęcia zespołu i tworzenie nowego, przeznaczonego dla Batushki materiału za plecami Krzysztofa. Krzysztof podał również adresy profili społecznościowych (na Instagram i Youtube) i e-maila będących jedynymi drogami, jakimi można się z nim skontaktować. Warto zauważyć, że wśród wymienionych profili nie znalazł się fanpage Batushki w serwisie Facebook, ponadto instagramowy profil Batushki został niedawno usunięty.

Batushka oświadczenie
Screen z usuniętego profilu

Dzisiejszej nocy Batushka opublikowała następujące oświadczenie na Facebooku:

Chcielibyśmy odnieść się do oświadczenia, które zostało opublikowane zeszłej niedzieli na (ówczesnym) profilu Batushki w serwisie Instagram. Nasz były gitarzysta Krzysztof usłyszał na początku tego miesiąca że nie będzie dłużej uczestniczył w działalności zespołu. Był rozczarowany, ale wykazał się zrozumieniem. Kilkukrotnie próbowaliśmy odzyskać dostęp do profilu na Instagramie, do którego dostęp miał jedynie Krzysztof. Mieliśmy nadzieję, że odda on kontrolę nad tym profilem tak, jak obiecywał, ale tak się nie stało. Wszystkie prowadzone przez Krzysztofa strony zostały usunięte na podstawie prawa o własności intelektualnej i praw autorskich.
Możecie być pewni, że wkrótce wszystko zostanie przywrócone!
Batushka podąża zgodnie z planami wydania wkrótce nowego materiału i ponownie rusza w trasę w 2019!
Wkrótce więcej wieści!

Co wyjaśnia to oświadczenie? W zasadzie… nic. Nie wyjaśnia ono zupełnie niczego. Oświadczenie to stoi w skrajnej opozycji do informacji podanych wcześniej przez Krzysztofa, który – według posiadanych przez nas informacji – jest twórcą zarówno muzyki, jak i całego konceptu zespołu.

Mamy dwie Batushki, dwa spojrzenia na sytuację i zerowe pojęcie, komu wierzyć.

Zastanawia również fakt, że wiele negatywnych komentarzy publikowanych pod oświadczeniem przez fanów zespołu na Facebooku było w imponującym tempie usuwanych – czego byliśmy świadkami. W dalszym ciągu nie jest jasne, która Batushka jest tą „prawdziwą”, zaś usuwanie komentarzy zdezorientowanych sytuacją fanów nie jest zachowaniem godnym aprobaty.

To, co dzieje się w chwili obecnej jest niezwykle przykrą sytuacją nie tylko dla samych zainteresowanych, ale również i dla nas – fanów. Nasuwa się tylko jedno, bardzo jednak ważne pytanie – o co tu chodzi?

Fot. Materiały promocyjne / facebook.com/Batushkaband/

Podobne artykuły

Wielka zbiórka Wintersun już trwa. Oczekiwania przerosły wszystkich!

Lena Knapik

Daron Malakian wznawia projekt Scars on Broadway

Dominika Kudła

Mastodon publikuje 75-minutowy film dokumentalny

Agata Laszuk

Eximperituserqethhzebibšiptugakkathšulweliarzaxułum prezentuje nowy utwór

Agata Laszuk

Madball wróci do Polski! W sierpniu zagra w Warszawie

Dominika Kudła

Debiutancki album Cellar Darling (ex-Eluveitie) w czerwcu

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!