INNE

Satyr: „Gwoździem do trumny Eibon było uzależnienie od narkotyków”

Wokalista Satyricon, Sigurd „Satyr” Wongraven twierdzi, że jego projekt Eibon rozpadł się w efekcie poważnego uzależnienia od narkotyków Philipa Anselmo.

Krótko istniejąca black metalowa supergrupa, w której skład wchodził Satyr wraz z Philipem Anselmo, Fenrizem z Darkthrone i Killjoy’em z Necrophagii niemalże dwie dekady temu nagrała jeden kawałek na składankę „A Different Perspective”, wydaną przez należącą do Satyra wytwórnię Moonfog Records. Grupa pracowała nad debiutanckim albumem, jednak nie wydała go, a słuch o niej zaginął.

Podczas niedawnego wywiadu z Landry.Audio, Satyr został zapytany czy jest jakakolwiek szansa powrotu Eibon do życia.

Czy Satyr znał Philipa na długo przed podjęciem się pracy nad wspólnym albumem?

Nie. Możliwe, że wiele by to ułatwiło, gdyby było inaczej. Poznaliśmy się w… ’98 albo ’99, nie pamiętam dokładnie. Potem w 2000 pojechaliśmy w wspólną trasę. Muszę się przyznać do jednego: w tamtym czasie nie lubiłem ich muzyki. Nie przepadałem za nią, kiedy byliśmy na wspólnej trasie, graliśmy i spędzaliśmy mnóstwo czasu razem, ale dziś, z perspektywy czasu uważam ją za naprawdę dobrą. Dojrzałem do polubienia jej. Myślę, że na polu muzycznym bracia Abbott współpracowali w niezwykły, intrygujący sposób. Jedyny w swoim rodzaju. Poczucie rytmu, jakie mieli było unikalne; umiejętności gitarowe Dime’a były oczywiście fenomenalne, ale był też bardzo zdolny i kreatywny z rytmicznego punktu widzenia. Sposób, w jaki Vince grał na perkusji, brał na klatę te dziwacznie połamane riffy Dime’a i dodawał im nieco siły i bezpośredniości dzięki jego aranżacjom perkusyjnym był jego wyjątkową umiejętnością. Do tego był Rex [Brown], tworzący swoim graniem pewnego rodzaju silny kręgosłup, i Philip, moim zdaniem będący jednym z najbardziej niepowtarzalnych frontmanów i wokalistów w historii nowoczesnego heavy metalu.

Sigurd Wongraven

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Hugsjá – nowy projekt Einara Selvika i Ivara Bjørnsona

Tomasz Koza

Nie żyje Scott Willey, były wokalista Vital Remains

Agata Laszuk

Nie chcą Mustaine’a w Rock and Roll Hall of Fame?

Lena Knapik

Zostaw komentarz