Slipknot 2019
Strona główna » Corey Taylor zapowiada solowy album
NEWSY

Corey Taylor zapowiada solowy album

Jeszcze się dobrze nie oswoiliśmy z albumem “We Are Not Your Kind”, a już napływają informacje o kolejnej nowości poniekąd z obozu Slipknot. Wokalista kapeli, Corey Taylor, zapowiedział solowy krążek, który ukaże się nie wcześniej niż w 2021 roku.

Corey Taylor śpiewa już dla Slipknot i Stone Sour

Przypomnijmy, że pierwszym zespołem, w którym wokalnie udzielał się Taylor, był Stone Sour. Corey zawiesił jego działalność w 1997 po zajęciu mikrofonu w Slipknot. Stone Sour zostało reaktywowane w 2002, a niedługo później ukazała się debiutancka płyta grupy. W czasie wolnym od obydwu zespołów Taylor pojawiał się gościnnie na nagraniach Apocalyptiki, Soulfly, Dream Theater czy Korn.

Piosenki wyciągnięte z d…?

W niedawnej rozmowie z Eddiem Trunkiem muzyk przyznał, że na płycie znajdzie się wszystko to, z czego jest znany oraz o wiele więcej. Dotychczas Taylora bez któregokolwiek zespołu można było usłyszeć na jego kilku solowych koncertach, podczas których wyśpiewywał covery znanych piosenek czy utwory z twórczości Stone Sour i Slipknot w nieznanych dotąd aranżacjach, i które najwyraźniej mu się spodobały:

Zawsze mi się podobało to, kiedy wychodziłem na scenę i zaczynałem coverować. Ludzie wtedy zawsze są zaskoczeni piosenkami, które wyciągam z tyłka, aby je zagrać. I taki będzie ten album – będę używał stylu, którego być może nie tykałem ze Slipknot czy Stone Sour.

Corey Taylor

Solowy album wokalisty Slipknot i Stone Sour – teraz albo nigdy

Jeszcze w 2016 roku Taylor zapytany o solową karierę odpowiedział, że to byłaby z jego strony “superchciwość”, ponieważ jest już w dwóch fantastycznych zespołach. Zaznaczył jednak, że zupełnie nie wyklucza takiej możliwości, ale póki co majaczy ona daleko na horyzoncie. Widać w końcu wokalista dojrzał do tej decyzji, ponieważ teraz mówi:

To jest coś, czego nawet nie rozważałem, zanim ludzie nie zaczęli się mnie pytać, kiedy to zrobię. A im częściej pytali, tym częściej myślałem sobie: “Wiesz co? Jeśli nie zrobisz tego teraz, to już nigdy się tego nie podejmiesz.”

Corey Taylor

Slipknot w Polsce

Przypomnijmy, że w ramach promocji niedawno wydanej płyty “We Are Not Your Kind”, Slipknot zawita w naszym kraju. Jedyny koncert odbędzie się 6 lutego 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie. W roli supportu gościa specjalnego zagra Behemoth. Sprzedaż biletów rozpocznie się już 30 sierpnia o godz. 10:00 na stronie organizatora koncertu – Live Nation.

Źródło / Fot. Alexandria Crahan-Conway

Podobne artykuły

Festiwal “Uwolnić Muzykę” kontra… parafia w Środzie Śląskiej

Agata Laszuk

Amon Amarth na półmetku prac nad nowym albumem

Dominika Kudła

MetalPoodle: Sharon i Ozzy odnowią przysięgi małżeńskie

Lena Knapik

[PRIMA APRILLIS] Metallica zagra… w jednym z największych samolotów transportowych na świecie!

Tomasz Koza

MetalPoodle: Corey Taylor nie odpuszcza Chadowi Kroegerowi

Lena Knapik

Rotting Christ wyda kompilację najlepszych utworów

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!