NEWSY

Corey Taylor zapowiada solowy album

Jeszcze się dobrze nie oswoiliśmy z albumem “We Are Not Your Kind”, a już napływają informacje o kolejnej nowości poniekąd z obozu Slipknot. Wokalista kapeli, Corey Taylor, zapowiedział solowy krążek, który ukaże się nie wcześniej niż w 2021 roku.

Corey Taylor śpiewa już dla Slipknot i Stone Sour

Przypomnijmy, że pierwszym zespołem, w którym wokalnie udzielał się Taylor, był Stone Sour. Corey zawiesił jego działalność w 1997 po zajęciu mikrofonu w Slipknot. Stone Sour zostało reaktywowane w 2002, a niedługo później ukazała się debiutancka płyta grupy. W czasie wolnym od obydwu zespołów Taylor pojawiał się gościnnie na nagraniach Apocalyptiki, Soulfly, Dream Theater czy Korn.

Piosenki wyciągnięte z d…?

W niedawnej rozmowie z Eddiem Trunkiem muzyk przyznał, że na płycie znajdzie się wszystko to, z czego jest znany oraz o wiele więcej. Dotychczas Taylora bez któregokolwiek zespołu można było usłyszeć na jego kilku solowych koncertach, podczas których wyśpiewywał covery znanych piosenek czy utwory z twórczości Stone Sour i Slipknot w nieznanych dotąd aranżacjach, i które najwyraźniej mu się spodobały:

Zawsze mi się podobało to, kiedy wychodziłem na scenę i zaczynałem coverować. Ludzie wtedy zawsze są zaskoczeni piosenkami, które wyciągam z tyłka, aby je zagrać. I taki będzie ten album – będę używał stylu, którego być może nie tykałem ze Slipknot czy Stone Sour.

Corey Taylor

Solowy album wokalisty Slipknot i Stone Sour – teraz albo nigdy

Jeszcze w 2016 roku Taylor zapytany o solową karierę odpowiedział, że to byłaby z jego strony “superchciwość”, ponieważ jest już w dwóch fantastycznych zespołach. Zaznaczył jednak, że zupełnie nie wyklucza takiej możliwości, ale póki co majaczy ona daleko na horyzoncie. Widać w końcu wokalista dojrzał do tej decyzji, ponieważ teraz mówi:

To jest coś, czego nawet nie rozważałem, zanim ludzie nie zaczęli się mnie pytać, kiedy to zrobię. A im częściej pytali, tym częściej myślałem sobie: “Wiesz co? Jeśli nie zrobisz tego teraz, to już nigdy się tego nie podejmiesz.”

Corey Taylor

Slipknot w Polsce

Przypomnijmy, że w ramach promocji niedawno wydanej płyty “We Are Not Your Kind”, Slipknot zawita w naszym kraju. Jedyny koncert odbędzie się 6 lutego 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie. W roli supportu gościa specjalnego zagra Behemoth. Sprzedaż biletów rozpocznie się już 30 sierpnia o godz. 10:00 na stronie organizatora koncertu – Live Nation.

Źródło / Fot. Alexandria Crahan-Conway

Zostaw komentarz