NEWSY

Dave Mustaine: “mam raka gardła i 90% szans na wyzdrowienie”

Dave Mustaine podzielił się za pomocą mediów społecznościowych smutną informacją. U lidera Megadeth wykryto nowotwór. Muzyk został już poddany leczeniu.

W specjalnym oświadczeniu Dave Mustaine poinformował fanów o raku gardła.

Na szczęście gwiazda thrash metalu została już poddana kuracji, a rokowania są dobre. Lekarze mówią o 90 proc. szans na wyzdrowienie. W udostępnionym w mediach społecznościowych poście Dave pisze:

Zdiagnozowano u mnie raka gardła. To jest oczywiście coś, do czego należy mieć szacunek, ale też trzeba temu stawić czoła. A wcześniej pokonywałem już przeszkody. Ściśle współpracuję z moimi lekarzami. Opracowaliśmy plan leczenia, który ich zdaniem ma 90 proc. szans na powodzenie. Leczenie już się rozpoczęło.

Dave Mustaine

Przez wzgląd na chorobę Mustaine’a, Megadeth odwołuje wszystkie zaplanowane na ten rok koncerty. Największy event związany z kapelą, Megacruise, dojdzie do skutku. Dave zapowiada, że “zespół będzie jego częścią w jakieś formie”, a tymczasem:

Kiko, David, Dirk i ja jesteśmy w studiu, pracując nad następcą “Dystophia”. Nie mogę się doczekać, aż ją usłyszycie. Jestem wdzięczny całemu zespołowi – rodzinie, lekarzom, członkom kapeli i nie tylko. Będę informował o sytuacji na bieżąco. Do zobaczenia wkrótce!

Dave Mustaine

Fot. Materiały promocyjne

Zostaw komentarz