NEWSY WYDARZENIA

Deftones w Paryżu pierwszy raz od zamachów terrorystycznych

 
Według francuskiego The Pulse Of Radio Deftones w maju przyszłego roku wystąpi na któreś z paryskich scen. Będzie to ich pierwszy występ od tragicznych wydarzeń z ubiegłego roku.

Amerykanie mieli dać koncert na deskach klubu Bataclan 14 listopada. Noc wcześniej, 13 listopada, terroryści zaatakowali miejsce podczas koncertu Eagles Of Death Metal . W samym Bataclanie zabito 89 osób, łącznie w całym mieście 130.

Członkowie Deftones byli obecni na początku koncertu, wyszli z niego chwilę przed pojawieniem się napastników. Wstrząśnięty zespół odwołał resztę trasy i wrócił do domu. Teraz jednak zapowiedział kolejną trasę po Europie. W Paryżu zawita 2 maja, tym razem w Olimpii.

The Pulse Of Radio wcześniej spytało Chino Moreno, czy te wydarzenia miały wpływ na zbliżającą się trasę koncertową. Wokalista odpowiedział:

Mam nadzieję, że nie. Szczerze, myślę, że świat się zmienił. Wiesz, kiedy dzieje się coś takiego, świat się zmienia i jestem pewny, że to będzie ciążyło w naszych umysłach jeszcze jakiś czas. Muzyka zawsze jest świetną ucieczką od rzeczywistości.

Trasa rozpoczyna się 18 kwietnia w Wiedniu i niestety nie obejmuje Polski.

Podobne artykuły

Posłuchaj kolejnego utworu Paradise Lost z nowej płyty “Medusa”

Tomasz Koza

Przedpremierowy odsłuch zremasterowanego kultowego „The Baltic Fog”!

Tomasz Koza

To prawdopodobnie pożegnalna trasa KISS

Dominika Kudła

Zostaw komentarz