DragonForce logo
Strona główna » Zmiany personalne w DragonForce – dotychczasowego basistę zastąpi…YouTuber!
NEWSY

Zmiany personalne w DragonForce – dotychczasowego basistę zastąpi…YouTuber!

Wiele zespołów stawało już przed problemem znalezienia zastępstwa w obliczu kontuzji, bądź odejścia jednego z członków kapeli. Niektóre bandy sięgały w takich sytuacjach po technicznych, niektóre znajdowały następcę podczas specjalnych przesłuchań, a inne zgłaszały się do znajomych z innych grup. Brytyjska grupa DragonForce postanowiła trochę wyłamać się z tych schematów i po nowego muzyka sięgnęła aż na…. YouTube’a!

Podczas nadchodzącej trasy po USA w grupie występować będzie bowiem Steve Terreberry

Czyli Youtuber prowadzący kanał o tematyce muzycznej. Terreberry w DragonForce zastąpi basistę Frédérica Leclercqa, który postanowił odejść z kapeli, by skupić się na swoich innych projektach. Sam Frédéric o swoim odejściu napisał:

Stanęła przede mną niesamowita okazja, którą za niedługo ogłoszę publicznie. Między mną, a zespołem nie ma żadnej złej krwi i życzę im jak najlepiej. Chciałbym podziękować także fanom za wsparcie, którego udzielali mi przez lata.

Frédéric Leclercq

Gitarzysta DragonForce, Herman Li w specjalnym oświadczeniu napisał o Frédéricu następujące słowa:

Choć jesteśmy smutni, że go straciliśmy, to cieszymy się, że nadal będzie grał muzykę, którą kocha. Zawsze będzie naszym przyjacielem i członkiem DragonForce’owej rodziny.

Herman Li

Kim jest nowy basista DragonForce?

Steve Terreberry to kanadyjski multiinstrumentalista, który na swoim kanale na Youtube w żartobliwy sposób skupia się na szeroko pojętej tematyce muzycznej. Wśród jego najpopularniejszych filmów znaleźć możemy między innymi videa w którym prezentuje najłatwiejsze solówki gitarowe, przedstawia swoje ulubione efekty gitarowe, czy chociażby gra słynny motyw dźwiękowy z Super Mario Bros w djentowej otoczce.

Steve pochwalić może się także solowym krążkiem, “Album of Epicness”, który światło dzienne ujrzał w 2015 roku. Na płycie znaleźć możemy dziesięć piosenek, które w całości zostały skomponowane i wykonane przez Terreberry’ego. Wydawnictwo promował między innymi singiel “White Veil Grooms”:

Dalsze plany DragonForce

Wracając jednak do samej kapeli, to dodać wypada, że DragonForce mają już jasno określone plany koncertowe na końcówkę bieżącego roku i początek przyszłego.

Od 1 do 13 października grupa zaprezentuje się na kilkunastu koncertach w amerykańskich klubach i halach koncertowych, natomiast między 2, a 14 listopadem DragonForce odbędzie krótkie tournée po Wielkiej Brytanii.

Na początku 2020 grupa powróci do Europy – między innymi do Francji, Szwajcarii, czy Belgii. Wszystkie z wyżej wymienionych koncertów będą częścią trasy koncertowej promującej najnowszy album grupy, “Extreme Power Metal”, którego premiera zaplanowana jest na 27 września bieżącego roku.

Logo: DragonForce

Podobne artykuły

Mystic Festival 2019: fan z Polski zbudował specjalny rower Sabaton

Bartłomiej Pasiak

Shane Embury zmuszony do przerwy od koncertowania z Napalm Death

Mateusz Lip

Chester Bennington z Linkin Park i Mark Morton z Lamb Of God razem w studiu

Lena Knapik

Never Say Die! Tour już za dwa tygodnie we Wrocławiu!

Tomasz Koza

Eluveitie przedstawia drugi singiel z Evocation II

Lena Knapik

Nowy album Danzig już w maju

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!