YouTube Music i Premium dostępne w Polsce
Strona główna » YouTube Music i Premium dostępne w Polsce – co oferują?
NEWSY

YouTube Music i Premium dostępne w Polsce – co oferują?
YouTube Premium oraz YouTube Music w końcu są dostępne w Polsce. Zaoferują subskrybentom liczną możliwości i udogodnienia, które niedostępne są w bezpłatnej wersji serwisu. Ile kosztuje YouTube Premium i czy faktycznie warto zdecydować się na abonament, zwłaszcza w kontekście działających od dawna i bardzo popularnych serwisów takich jak Spotify, Apple Music i wiele innych?

YouTube Premium – za co tak właściwie płacimy?

Wszyscy, którzy oglądają dużo treści na YouTube, z pewnością docenią, że YouTube Premium usuwa wszystkie reklamy – zarówno te, które pojawiają się przed rozpoczęciem filmu, jak i w jego trakcie. Twórcy, którzy między innymi z tych reklam czerpią zyski, mają jednak nie być stratni, bo YT ma dzielić się z nimi przychodami z abonamentu.

Drugą niezwykle wygodną funkcją YouTube Premium będzie możliwość ściągnięcia materiałów i oglądania ich później offline. Jest w tym wypadku jedno ograniczenie – filmiki będzie można obejrzeć maksymalnie przez 30 dni bez ponownego połączenie urządzenia z internetem. Możliwość pobierania dotyczy zarówno materiałów wideo, jak i muzyki.

Na koniec bardzo ważna funkcja dla melomanów, czyli możliwość odtwarzania filmów i muzyki w tle. Do tej pory na urządzeniach mobilnych, po zminimalizowaniu apki YouTube lub zablokowaniu telefonu, zatrzymywało się odtwarzanie. Nie można było więc słuchać w ten sposób muzyki, ale również wywiadów, stand-upów i innych form, które wymagały tylko fonii, a nie wizji.

Ile kosztuje YouTube Premium?

Płatny YouTube oferuje dwa typy abonamentu. Jeden dotyczy tylko YouTube Music Premium, czyli omawiane wyżej możliwości dotyczą tylko zawartości muzycznej. YouTube Premium pozwala z kolei korzystać z całej zawartości serwisu. Tak prezentują się ceny:

  • YouTube Music – 19,99 zł/miesięcznie
  • YouTube Premium – 23,99 zł/miesięcznie

Dodatkowo można skorzystać z tak zwanych pakietów rodzinnych. Wówczas w ramach jednej subskrypcji z usługi może korzystać do 6 osób. W teorii muszą to być członkowie rodziny, którzy mieszkają pod jednym dachem. W praktyce… wiadomo, jak to wygląda. Ceny wyglądają wówczas następująco:

  • YouTube Music Rodzinny – 29,99 zł/miesięcznie
  • YouTube Premium Rodziny – 35,99 zł/miesięcznie

Ceny, jak widać, nie odbiegają od standardowych kosztów usług streamingowych – Spotify, Deezer, czy Tidal miesięcznie również kosztują około 20 zł. Warto też nadmienić, że YouTube Premium udostępnia aż trzymiesięczny okres próbny. Jest to na tyle długi czas, że spokojnie można przekonać się, czy faktycznie warto płacić. W czasie trwania okresu próbnego można w dowolnym momencie zrezygnować z subskrypcji i nie ponosić dodatkowych kosztów.

Czy YouTube Premium przewróci rynek usług streamingowych do góry nogami?

YouTube oficjalnie chwali się, że serwis miesięcznie odwiedza 1,5 miliarda internautów i teoretycznie każdy z nich jest potencjalnym subskrybentem. Prawda jest jednak taka, że siłą YouTube’a zawsze była darmowość.

Drugim niezaprzeczalnym atutem jest również praktycznie nieograniczona biblioteka mediów. Na Spotify jest dostępnych około 30 milionów utworów muzycznych. Na YouTube jest ich wielokrotnie więcej – oprócz oficjalnych wydawnictw i teledysków, są przeróbki, fanowskie remiksy, nagrania koncertowe, również te wykonane amatorsko. Czy jednak będą one magnesem przyciągającym melomanów, czy raczej są ciekawostką dla osób, które mają chwilę czasu i chcą coś obejrzeć w internecie? Raczej to drugie, choć czas pokaże, jak wielu użytkowników zdecyduje się płacić za YouTube’a.

Podobne artykuły

Behemoth ma swoją kawę “Messe, Noire, Coffe – 100% Satanica”

Tomasz Koza

Zapowiedź nowego albumu Cultes Des Ghoules pt. “Sinister”

Agata Laszuk

Enslaved: Cały album „Frost” po raz pierwszy na żywo

Agata Laszuk

The Lowest oskarża członków Blaze Of Perdition o powiązania z NSBM

Agata Laszuk

Dave Lombardo: “Przestańcie polegać na technologii, nauczcie się grać!”

Agata Laszuk

Nieoficjalne: Machine Head headlinerem Headbanger’s Ball Tour w Polsce

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!