NEWSY

Gitarzysta Joakim Karlsson opuszcza Bloodbath

W minioną sobotę na profilu Bloodbath pojawiło się zaskakujące oświadczenie gitarzysty grupy, Joakima Karlssona (pierwszy od prawej strony). Muzyk postanowił opuścić szeregi zespołu na rzecz powrotu do swojej macierzystej formacji Craft.

Odkładam moją kamizelkę Bloodbath na dobre.
Szczerze mówiąc – nigdy nie uważałem siebie za gitarzystę – przynajmniej nie za dobrego, raczej za kogoś, kto po prostu gra na gitarze z konieczności, ponieważ nie jest w stanie inaczej napisać swojej muzyki. Bloodbath potrzebuje gitarzysty wiodącego, kogoś, kto wyciągnie szybkie, złowieszcze solówki i całą resztę. Żeby być zupełnie szczerym, tym kimś nie jestem ja. Bloodbath potrzebuje kogoś, kto zrobi to we właściwy sposób.
Przeżyłem w zespole miłe chwile i jestem szczęśliwy, że mogłem być jego częścią przez ostatnie 1,5 roku, ale teraz mam zrobienia inne rzeczy.

Joakim Karlsson

Karlsson przyznał, że już prawie zapomniał o swoim głównym zespole, dla którego w przeciągu ostatniego roku nie miał czasu. Jak stwierdził, być może przez jego działalność w Bloodbath ktoś trafi na twórczość formacji Craft.

Jeszcze nie wiadomo, kto dołączy do składu Bloodbath na miejsce Karlssona. Póki co zespół będzie występował z Tomasem Åkvikiem ze szwedzkiego, death metalowego zespołu LIK.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Zostaw komentarz