Strona główna » „Heavy Trip” na Blu-Ray i DVD – poznaj historię tyłka nabitego na pal
NEWSY

„Heavy Trip” na Blu-Ray i DVD – poznaj historię tyłka nabitego na pal

We wrześniu miała miejsce premiera na Blu-Ray i DVD filmu „Heavy Trip”. Fińska komedia z głównymi bohaterami w postaci członków metalowej kapeli porwała uczestników 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie zdobyła nagrodę publiczności, a także wyróżnienie w kategorii „Wolny Duch”. Teraz może obejrzeć ją u siebie w domu – naprawdę warto!

Heavy Trip – fabuła to mieszanka, satyry, absurdu i black metalu

Bohaterowie filmu „Heavy Trip” to czwórka przyjaciół z fińskiej prowincji, którzy od 10 lat mają metalową kapelę i ćwiczą regularnie w ubojni reniferów ojca jednego z nich. W swojej małej miejscowości traktowani są jak dziwadła i outsiderzy, ciągle marzą jednak o wielkiej karierze, choć ich zespół nie ma nawet nazwy, nigdy też nie zagrali choćby jednego koncertu. Zbieg okoliczności sprawił jednak, że ich kaseta demo trafiła w ręce organizator dużego festiwalu metalowego w Norwegii. Gdy miasteczku pojawiła się plotka, że zespół ma tam wystąpić, nastawienie do muzyków zmieniło się diametralnie. Droga na festiwal okaże się jednak kręta i wyboista…

Heavy Trip to z jednej strony satyra, która kpi sobie ze stereotypów

Nikogo specjalnie nie oszczędza – ani zacofanych mieszkańców miasteczka, ani do bólu stereotypowych członków metalowej kapeli o nazwie Impaled Rektum, którzy pozostają mroczni nawet podczas codzienne pracy w bibliotece, szpitalu czy rodzinnej firmie. Film pełen jest jednak także dość absurdalnego i czarnego poczucia humoru, który w wielu miejscach zaskakuje, szokuje i niezmiernie bawi.

Heavy Trip – dostępny na Blu-Ray i DVD

Oficjalna premiera filmu „Heavy Trip” w Polsce odbyła się na początku lutego 2019 roku. Teraz film doczekał się wydania na Blu-Ray i DVD. Bez względu jednak na to czy zdecydujecie się kupić płytę, czy traficie na „Heavy Trip” kiedyś w telewizji zdecydowanie warto go obejrzeć. Chociażby po to, aby dowiedzieć się, dlaczego tyłek został nabity na pal i jak brzmi symfoniczny post-apokaliptyczny kruszący renifery obrażający Chrystusa ekstremalny wojenno-pogański metal z Fennoskandii.

Fot. i wideo: Materiały prasowe; MayFly.pl

Podobne artykuły

Dwa koncerty Ugly Kid Joe w Polsce

Tomasz Koza

King Parrot dołącza do europejskiej trasy Decapitated

Tomasz Koza

Arch Enemy: posłuchaj utworu z nowej płyty

Lena Knapik

Perkusista Crematory grozi odwołaniem trasy bo… ludzie nie chcą kupować biletów i płyt

Dominika Kudła

Nocny Kochanek prezentuje klip do utworu „Dziewczyna z kebabem”

Tomasz Koza

Batushka (Krysiuk) wydaje oświadczenie w sprawie konfliktu i zapowiada nową płytę pt. „Hospodi”

Paweł Kurczonek

Zostaw komentarz