WIDEO

Omnium Gatherum przedstawia nowy utwór “Chaospace”

Fińscy death metalowcy z Omnium Gatherum postanowili zaostrzyć apetyty swoich fanów tuż przed zbliżającą się trasą koncertową. A to wszystko poprzez wydanie całkowicie nowej piosenki!

Kilka dni temu grupa podzieliła się bowiem z fanami premierowym utworem “Chaospace”, który promuje ich nadchodzącą wrześniowo-październikową trasę. Gitarzysta grupy, Markus Vanhala, o świeżo wydanej kompozycji wypowiedział się w następujący sposób:

Nie jest to całkowicie “nowy” utwór, przedstawiający w jakim kierunku zmierza obecnie zespół, ponieważ nagrany został na początku 2018 podczas sesji do “The Burning Cold”. Piosenka nie pasowała za bardzo do całości płyty, więc uznaliśmy, że wydamy ją później w formie pojedynczego utworu, jako przypomnienie, że dalej żyjemy! Teraz nadszedł czas, by uwolnić tę bestię, tuż przed naszą trasą koncertową, którą rozpoczynamy już w przyszłym tygodniu i na której każdego wieczoru skopiemy wasze tyłki razem z “Chaospace”.

Markus Vanhala

Grupa pochwaliła się także coverem utworu “We Who Are Not as Others” – oryginalnie autorstwa Sepultury. Oczywiście, piosenka została przearanżowana na klimaty bliższe melodyjnemu death metalowi. I przyznać trzeba, że wyszło to nawet całkiem znośnie.

W ramach jesiennej trasy Omnium Gatherum zawitają także i do Polski

Grupa wystąpi w roli głównej gwiazdy już 1 października w poznańskim klubie “U Bazyla”. Oprócz headlinera, na scenie zaprezentują się jeszcze także doom metalowcy z Hamferd oraz folk metalowcy z Heidry. Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions. Wejściówki na koncert zakupić można między innymi w oficjalnym sklepie organizatora. Cena pojedynczego biletu wynosi 80 zł w przedsprzedaży.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Slipknot publikuje kolejny teledysk i utwór z nadchodzącej płyty

Lena Knapik

“Juno” – obejrzyj nowy klip TesseracT

Dominika Kudła

Obejrzyj nowy teledysk Opeth

Lena Knapik

Metallica – za kulisami “Moth Into Flame”

Lena Knapik

Posłuchaj kolejnego utworu Paradise Lost z nowej płyty “Medusa”

Tomasz Koza

Anthrax z nowym lyric video. W marcu zespół zagra w Polsce.

Lena Knapik

Zostaw komentarz