Relacja: Scorpions, Nocny Kochanek - Gdańsk/Sopot, 01.12.2017
Strona główna » Klaus Meine ze Scorpions: „Idziemy w dobrą stronę, aby album ukazał się w przyszłym roku”
NEWSY

Klaus Meine ze Scorpions: „Idziemy w dobrą stronę, aby album ukazał się w przyszłym roku”

Grupa Scorpions to niekwestionowana legenda rocka i jeden z najważniejszych prekursorów mocnego grania. Dzięki takim szlagierom jak m.in. „Wind of Change”, „Send Me an Angel” czy „Rock You Like a Hurricane” dalej są jednym z najpopularniejszych zespołów świata. Wpływa na to również duża aktywność koncertowa Scorpionsów.

Obecnie są w trasie „Crazy World Tour”, podczas której odwiedzili już trzykrotnie Polskę. Koncerty odbyły się w Oświęcimiu, Gdańsku i Łodzi. W 2019 roku polscy fani będą mieć kolejne szanse, aby zobaczyć legendarnych muzyków podczas występu. 21 lipca w Gliwicach odbędzie się pierwszy koncert, a następny dwa dni później w Gdańsku.

Ostatnim wydawnictwem Scorpions jest kompilacyjny album pt. „Born to Touch Your Feelings: Best of Rock Ballads”.

Tracklista składała się z 17 utworów. Niektóre piosenki doczekały się nowej wersji, jak np. „Follow Your Heart”, którą muzycy nagrali ponownie. Oprócz nowych wersji i dobrze znanych kawałków na kompilacji pojawiły się dwie zupełnie nowe kompozycje – „Melrose Avenue” i „Always Be with You”. Na album studyjny fani czekają od 2015 roku, ponieważ wtedy ukazał się „Return to Forever”. Być może już za rok usłyszymy nowy materiał od Scorpions.

Wokalista zespołu, Klaus Meine wypowiedział się o planach wydawniczych:

Jeśli ktoś zapytałby mnie o to, czy są szanse na nowy album Scorpions? Odpowiedziałbym, że szanse są o wiele większe, niż kilka tygodni temu. Ale niedługo wracamy na trasę. Myślę, że nie będzie okazji, aby popracować nad nowymi piosenkami przed końcówką roku lub początkiem przyszłego. Ale w obozie Scorpions jest dobre przeczucie, że będzie nowy album w 2020 roku. Będziemy bardzo zajęci trasą przez cały rok. I jak to się zacznie w czerwcu, to nie będzie zbyt wiele wolnego czasu. To świetne przeżycie, że udało nam się zacząć nagrywać. Mamy jakieś dema i inne rzeczy. Idziemy w dobrą stronę, aby album ukazał się w przyszłym roku.

Spot promujący dwa koncerty Scorpions w Polsce:

Fot. Materiały prasowe; Prestige MJM

Podobne artykuły

Nowy album Deicide w drodze. Zespół wszedł do studia

Dominika Kudła

Christ Agony rozstaje się z basistą

Lena Knapik

Suicidal Tendecies powraca z nowym krążkiem!

Tomasz Koza

Suicidal Angels oraz Fight The Fight zagrają przed Satyricon

Tomasz Koza

Gaahls Wyrd, Tribulation i Uada na dwóch koncertach w 2019 roku

Dominika Kudła

Behemoth zapowiada kolejne piwo

Redakcja

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!