NEWSY

Metallica pomaga ofiarom pożarów w Kalifornii

Darmowa dostawa w EMP Shop

O Metallice można mówić wiele, ale z pewnością nie można zarzucić im kamiennych serc. Grupa przeznaczyła 100 tysięcy dolarów na walkę z pożarami w Kalifornii i pomoc jej ofiarom.

Zespół przekazał darowiznę za pośrednictwem swojej fundacji non-profit All Within My Hands, która została założona w roku 2017 by wspierać tworzenie rozwijających się społeczności poprzez walkę z głodem, edukację siły roboczej i zachęcanie ludzi do wolontariatu.

Niestety po raz kolejny społeczności w Kalifornii doświadczają najgorszych w historii, niszczycielskich pożarów, szalejących zarówno na północy, jak i na południu stanu. Fundacja All Within My Hands przekazała darowizny w postaci 50 tysięcy dolarów zarówno dla North Valley Community Foundation jak i Los Angeles Fire Department Foundation; obie te organizacje niosą pomoc ofiarom w centrach ewakuacyjnych, jak i w innych nie cierpiących zwłoki sprawach.
Chcielibyśmy zachęcić Was, byście dołączyli do nas i wspólnie z nami wspierali potrzebujących i tych niosących pomoc jako pierwsi, w jakikolwiek sposób, w jaki tylko możecie; przekazując datki pieniężne, żywność o długim terminie przydatności, ubrania i inne zasoby, bądź poświęcając swój czas wolontariatowi czy udzielając tymczasowego zakwaterowania. Każda pomoc jest na wagę złota.

Podczas pierwszych sześciu miesięcy działalności All Within My Hands przeznaczyło ponad 750 tysięcy dolarów na rzecz regionalnych banków żywności na całym świecie.

W trakcie trasy po północnej Ameryce zespół kontynuował swoje dzieło i przekazywał 10 tysięcy dolarów na rzecz banków żywności w każdym mieście, w którym zagrali i spotykali się z ludźmi, którzy na co dzień poświęcają się pomocy innym.

Pożar The Camp Fire, który rozpoczął swoje żniwa 8 listopada w północnej części Kalifornii, zniszczył około 9.800 domów na przestrzeni 146.000 akrów. Jest to najbardziej niszczycielski pożar w historii regionu.

Pożar Woolsey Fire w południowej Kalifornii pozbawił życia trzy osoby i zniszczył 548 budynków w regionie Los Angeles i Ventura. Od początku trwania pożaru, czyli 8 listopada, ogień pochłonął ponad 98.000 akrów.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Korpiklaani i Skálmöld na czterech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zmarł Ralph Santolla. Ponad tydzień był w śpiączce

Dominika Kudła

Vreid podpisuje kontrakt z Season of Mist, nowy album już w 2018

Agata Laszuk

Zostaw komentarz