NEWSY

Metallica zapowiada powrót na scenę

Muzycy Metalliki niedawno odwołali trasę po Australii i Nowej Zelandii z powodu odwyku Jamesa Hetfielda. Jednak niedługo po tym wydarzeniu w Internecie pojawiła się strona ze specjalnym odliczaniem. Wielu typowało, że ma to coś wspólnego z wydaniem koncertu „S&M2” na płytach, nowego albumu Mety czy nawet… zapowiedzi koncertu w kosmosie!

Metallica zapowiada 10 koncertów na 5 festiwalach w USA

Pojawiały się najróżniejsze opcje, ale ostatecznie członkowie legendarnego zespołu ogłosili swoją obecność na pięciu amerykańskich festiwalach: Epicenter Charlotte Motor Speedway, Welcome to Rockville, Sonic Temple Art & Music Festival, Louder Than Life oraz Aftershock. Na każdym zagrają po dwa koncerty, które będą różnić się setlistami. Będą to jedyne okazje, aby w przyszłym roku zobaczyć grupę na tamtejszych imprezach.

Za nami pokaz filmu „S&M2” w kinach

Zespół zagrał dwa koncerty z orkiestrą symfoniczną. Występy miały miejsce 6 i 8 września 2019 roku w Chase Center w San Francisco. Podczas dwuczęściowych gigów muzycy wykonali swoje kultowe piosenki, w tym m.in. „Master of Puppets”, „Nothing Else Matters” czy „For Whom the Bell Tolls”. Nie zabrakło również niespodzianek w postaci „Unforgiven III” czy „(Anesthesia) Pulling Teeth”.

9 października w kinach na całym świecie odbyły się pokazy filmu, w którym zaprezentowano wspólne granie legendarnego metalowego bandu z orkiestrą pod batutą Michaela Tilsona Thomasa.

Fot. Szymon Grzybowski

Podobne artykuły

MetalPoodle: Co ma Beyoncé do Slayera?

Lena Knapik

Saxon za dwa tygodnie w Polsce. Wygraj z nami bilety na koncert.

Tomasz Koza

Dave Mustaine: “mam raka gardła i 90% szans na wyzdrowienie”

Lena Knapik

Kirk Hammett nadrobił stracone 500 pomysłów na kolejną płytę

Agata Laszuk

Ace Ventura: Psi Detektyw – zobacz niepublikowane dotąd zdjęcia Cannibal Corpse z planu filmowego

Lena Knapik

Aż pięć koncertów Antimatter w Polsce w 2018 roku

Dominika Kudła

Zostaw komentarz