Thrash metalowy zespół Alastor
Strona główna » Michał Jarski odchodzi z Alastora – zespół szuka nowego wokalisty
NEWSY

Michał Jarski odchodzi z Alastora – zespół szuka nowego wokalisty

Michał Jarski po 10 latach śpiewania w Alastorze odchodzi z zespołu. Oświadczenie na ten temat pojawiło się na fanpage’u zespołu. Legenda polskiego thrashu z Kutna nie zamierza jednak zawieszać z tego powodu działalności. Wręcz przeciwnie – Sławomir Bryłka, perkusista i współzałożyciel Alastora mówi, że trwają przesłuchania na nowego gardłowego, materiał na nową płytę jest prawie gotowy, a być może już wiosną usłyszymy zespół na żywo.

Wokalista odchodzi z Alastora – oświadczenie

W oświadczeniu na Facebooku możemy przeczytać o powodach odejścia Michała Jarskiego. Pisze on między innymi:

(…) Wszystko ma swój początek i koniec! Początek miał miejsce w lipcu 2010 r., a koniec – właśnie teraz. Chcąc uciąć wszelkie spekulacje, jeśli oczywiście ktokolwiek jeszcze zamierza się tematem interesować i dociekać, pragnę powiedzieć tylko, że po prostu, po takim czasie i z uwagi na brutalną codzienność, wyczerpała się pewna formuła i postanowiłem, co postanowiłem. Decyzja ta nie była podjęta nagle, a ewoluowała we mnie od jakiegoś czasu i spotkała się z pewnym zrozumieniem ze strony chłopaków.

Michał Jarski

Alastor szuka nowego wokalisty

Udało nam się porozmawiać ze Sławomirem Bryłką, perkusistą i współzałożycielem zespołu. O tej decyzji i dalszych losach zespołu powiedział nam:

Temat odejścia Michała żył od kilku miesięcy, co najmniej od pół roku. My zaczęliśmy nawet przymiarki do poszukiwań nowego wokalisty. Jednak bez oficjalnej deklaracji, że Michał odchodzi, nie chcieliśmy stawiać nikogo w niezręcznej sytuacji. Mamy jednak kilka nazwisk, kilka osób było już na przesłuchaniu, więc nie ma mowy o zawieszeniu działalności.

Sławomir Bryłka

Z wywiadu, który zespół Alastor udzielił nam w pierwszej połowie 2018 roku można było dowiedzieć się, że już wtedy zaczęły się prace nad nową muzyką. Ta według deklaracji Bryłki jest niemal gotowa.

Materiał jest praktycznie przygotowany, nagrany zostanie już z nowym wokalistą. Nie spieszy nam się. Muzyka dla nas jest przede wszystkim hobby, ale chcemy, żeby wszystko było w pełni profesjonalne. Niebawem, może na wiosnę, planujemy też znów pojawić się na scenie.

Sławomir Bryłka

Dorobek Michała Jarskiego w Alastorze

Jak już było wspomniane, Michał Jarski do Alastora dołączył w 2010 roku. W tym czasie zespół wydał jeden premierowy album studyjny – dobrze przyjęty „Out of Anger” z 2012 roku. Jarski razem z Alastorem wystąpił na Metalmanii, Summer Dying Loud oraz między innymi na Rock&Rose Kutno Fest, którego zespół jest jednym ze współorganizatorów.

Sam Alastor to jeden z najważniejszych polskich zespołów thrash metalowych w historii. Największe sukcesy święcił na przełomie lat 80. i 90. Wtedy to grał na najważniejszych festiwalach w Polsce – Metalmanii czy Jarocinie (w 1993 roku zdobył tam nagrodę jury).

W 1989 roku ukazał się debiutancki album grupy, który dla wielu jest jednocześnie najlepszym w dorobku, czyli „Syndrome of The Cities”. Został wydany przez włoską firmę fonograficzną i dostępny był w całej Europie. Rok później ukazała się polskojęzyczna wersja tego wydawnictwa.

Zespołowi wróżono międzynarodową karierę, ale z wielu różnych względów, przede wszystkim problemów z kolejnymi wydawcami, oczekiwań nigdy nie udało się spełnić, a zespół pod koniec lat 90. na dłuższy czas zawiesił działalność. W pierwszej dekadzie XXI wieku wznowił ją jednak i granie kontynuuje do dziś. W sumie w dorobku zespołu jest sześć albumów studyjnych.

Fot. Fleeting moments Joanna JJ
Źródło: facebook.com/AlastorPL/

Podobne artykuły

Prehistoryczny gad nazwany na cześć Lemmy’ego Kilmistera

Lena Knapik

Slipknot ujawnia tytuł nadchodzącej płyty, okładkę, listę utworów, nowy klip i maski

Lena Knapik

10 lutego oficjalnie dniem Cliffa Burtona

Dominika Kudła

Arkona zagra przed Mardukiem w Poznaniu i Rzeszowie

Agata Laszuk

MetalPoodle: O tym jak Max Cavalera prosił o autograf Justina Timberlake’a

Lena Knapik

Odrażające szczegóły w sprawie Karla Logana oskarżonego o pedofilię

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!