Image default
INNE NEWSY

Ozzy Osbourne: “Wcale nie wybieram się na emeryturę!”


Pomimo świeżo ogłoszonej pożegnalnej trasy Ozzy’ego Osbourne’a, nazwanej “No More Tours 2”, wokalista wcale nie zamierza spoczywać na laurach i dość dobitnie to podkreśla. „Wcale nie wybieram się na emeryturę” – powiedział Rolling Stone w nowym wywiadzie.

Jak sama nazwa wskazuje [„Nigdy Więcej Tras” – przyp. red], po prostu nie będę już jeździł w światowe trasy koncertowe. Wciąż będę grał koncerty, ale nie będę już jeździł w półroczne trasy. Chcę spędzić trochę czasu w domu, z rodziną.

Ozzy, który spędził ostatnie kilka lat w trasie z Black Sabbath, zanim ta legenda heavy metalu zakończyła działalność koncertową chce „troszkę zwolnić” i być obecny dla swojej rodziny.

Cieszę się z bycia dziadkiem i nie chcę, by kolejne pokolenie Osbourne’ów dorosło, zanim się obejrzę.

Kurtki dla fanów rocka i metalu!
Oryginalne kurtki dla fanów rocka i metalu.

Po zakończeniu trasy wokalista rozważa wydanie nowego albumu – jak powiedział Rolling Stone, ma „osiem czy dziewięć dobrych pomysłów na piosenki”. Album ten byłby następcą wydanego w 2010 roku „Scream”. Planuje również grać od czasu do czasu koncerty, ale nie zamierza pozostawać miesiącami w drodze, jak było to dawniej.

Po prostu to robię”, stwierdził. „To moja praca. A kiedy mówię „To moja praca”, mam na myśli, że to moja pasja, z którą miałem największy romans w życiu, będąc w zespole rockowym i grając dla tych, którzy pojawiali się na naszych koncertach.

Trasa koncertowa „No More Tours 2” jest nawiązaniem do trasy z 1992, „No More Tours”, kiedy to Ozzy po raz pierwszy zapowiedział koniec swojej kariery jako muzyka występującego na żywo.

Nazwa trasy była grą słów, pochodzącą od tytułu wtedy świeżo wydanego albumu, „No More Tears”. Trzy lata później Ozzy wrócił do tras i od tamtego momentu był ciągle w drodze.

Po pożegnalnym koncercie Black Sabbath, mającym miejsce rok temu, artysta zagrał kilka koncertów solowych. Legendarna grupa zakończyła czterdzieści dziewięć lat działalności trwającą rok trasą koncertową, którą zakończyły dwa koncerty w ich mieście rodzinnym – angielskim Birmingham.


Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Freedom Call: metal jest dla wszystkich

Lena Knapik

Brutal Assault 22: Clawfinger, Arkona, Born of Osiris i Samael na festiwalu

Tomasz Koza

Triggerfinger na trzech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz