NEWSY

Pat O’Brien opuścił areszt

Pełniący obowiązki gitarzysty w Cannibal Corpse, Patrick O’Brien został zwolniony z więzienia. Stało się to niecały tydzień po tym, jak został aresztowany za włamanie i napaść na funkcjonariusza policji.

Wedle Hillsborough County Sheriff’s Office, gitarzysta został zwolniony z więzienia Hillsborough County Jail w piątek, 14 grudnia po wpłaceniu 50 000 dolarów w ramach poręczenia.

10 grudnia O’Brien wtargnął do jednego z domów przy ulicy Windflower Circle w Tampie.

Mając za nic żądania opuszczenia budynku, jakie usłyszał od dwóch przebywających w środku osób, popchnął właścicielkę mieszkania i uciekł na zewnątrz, po czym schronił się za otaczającym posesję ogrodzeniem. Nie był to jednak koniec jego wyczynów – zaatakował nożem jednego z wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów. Ostatecznie został potraktowany paralizatorem i obezwładniony.

Chwilę przed tym wydarzeniem w domu muzyka wybuchł pożar, podsycany dodatkowo zgromadzoną w domu, przegrywającą z wysoką temperaturą amunicją. Choć dokładna przyczyna pożaru pozostaje nieznana, w domu znajdowała się amunicja i wojskowe miotacze ognia, które rzekomo eksplodowały podczas pożaru.

Właściciel domu, do którego wdarł się Pat O’Brien nie chciał rozmawiać przed kamerami.

Jednak powiedział ABC Action News że w jego opinii gitarzysta miał halucynacje; wydawał się być przerażony i w pewnym momencie nawet schował się w szafie właściciela.

Kiedy 11 grudnia 53-letni muzyk, ubrany w kamizelkę zapobiegającą popełnieniu samobójstwa i mający skute nadgarstki oraz kostki, usłyszał od sędziego, że wpłacenie kaucji i opuszczenie więzienia będzie dla niego możliwe jedynie po przejściu badań na obecność narkotyków.

Źródło / Fot. Kadr z filmu

Podobne artykuły

Najbliższe koncerty Kataklysm będzie można obejrzeć na żywo przez internet

Agata Laszuk

Krakowski koncert Angelcorpse przeniesiony. Do wygrania bilety.

Tomasz Koza

Nowy album Woe Unto Me w całości do odsłuchu

Agata Laszuk

Zostaw komentarz