NEWSY

Piotr Luczyk blokuje amatorskie nagrania z koncertu Kat & Roman Kostrzewski

Od 2004 roku Piotr Luczyk i Roman Kostrzewski nie współpracują ze sobą w grupie KAT. Ten pierwszy dalej współtworzy ten band z nowym wokalistą – Jakubem Weigelem, a drugi założył nowy zespół, który nazwał Kat & Roman Kostrzewski. Od tamtego czasu relacje pomiędzy artystami są nieprzyjazne.

Kolejny raz doszło do nieporozumienia pomiędzy muzykami

Luczyk zablokował na portalu Youtube amatorskie nagrania z występu zespołu Kostrzewskiego w Opocznie. W secie pojawiły się klasyczne utwory Kata, ale również kawałki z ostatnich wydawnictw bandu Kostrzewskiego. Słynny wokalista wydał krótkie oświadczenie z powodu zaistniałej sytuacji.

Roman Kostrzewski komentuje usuwanie filmików:

W poniedziałek będziemy to wyjaśniać z YouTube. Faktycznie Piotr Luczyk nie może rościć pretensji do nieswoich wykonań. Jedynie może to uczynić jako współkompozytor (istniejący w dokumentach ZAiKS-u, bo faktycznym współkompozytorem Łzy dla cieniów minionych nie był). Problem w tym że YouTube podpisał umowę z ZAiKS-em na korzystanie z praw chronionych przez siebie twórców, a to oznacza, że w moim czy Piotra Luczyka imieniu ZAiKS wydał zgodę na korzystanie z utworu. W najbliższym czasie dam znać co będzie się działo, bo będę interweniował w tej sprawie. Pozdrawiam.

Roman Kostrzewski

Zarówno Kat, jak i Kat & Roman Kostrzewski wydali w tym roku płytę

Na półkach sklepowych pojawił się nowy album Kata, pierwszy z Jakubem Weigelem na wokalu, pt. „Without Looking Back” (nasza recenzja). Piotr Luczyk niedawno ogłosił, że klasyczne płyty swojego zespołu zostaną wydane na winylach, a mowa o longplay’ach: „Ballady”, „Bastard” i „Oddech Wymarłych Światów”. Album „Acoustic 8 filmów” również otrzyma taką reedycję.

Kat & Roman Kostrzewski wydał długograja pt. „Popiór”

Mają za sobą wiosenną część trasy, która promowała to wydawnictwo. Uczestniczyli również w specjalnym tournee – „Legendy metalu”, gdzie na scenach towarzyszyli Vader, Acid Drinkers i Quo Vadis.

Podobne artykuły

Baaardzo negatywne opinie odnośnie nowego Suicide Silence. Bardzo.

Tomasz Koza

Wokalista Suicide Silence rzekomo molestował i znęcał się emocjonalnie nad nieletnią

Lena Knapik

Trivium: “Kiedy nagrywamy album, chcemy, by było to ważne wydarzenie” (wywiad)

Agata Laszuk

Danzig ogłasza europejską trasę. Muzyk zagra m.in. na Brutal Assault 23

Dominika Kudła

Do grona krytyków „Lords Of Chaos” dołącza Varg Vikernes

Lena Knapik

Metalmania 2017: gość specjalny i festiwalowy rozkład jazdy

Tomasz Koza

Zostaw komentarz