Volbeat
Strona główna » Volbeat dwukrotnie przerwał ten sam koncert
NEWSY

Volbeat dwukrotnie przerwał ten sam koncert

Duńska grupa Volbeat kilka dni temu już podczas pierwszego utworu przerwała show w Belfaście. Był to szósty koncert na trasie promującej album “Rewind, Replay, Rebound”.

W czwartek, 3 października Michael Poulsen razem ze swoją grupą “wystąpił” w irlandzkiej Ulster Hall. Dlaczego słowo “wystąpił” umieszczony jest w cudzysłowie? Ano dlatego, iż grupa nie zaprezentowała zebranej publiczności nawet jednego, pełnego utworu. Kapela rozpoczęła koncert od kompozycji “Pelvis On Fire”, jednak po niespełna dwóch minutach bez jakiegokolwiek słowa zeszła ze sceny.

Po kilku minutach zespół wrócił na scenę, ale i za drugim razem nie dokończył utworu i zszedł ze sceny. Po chwili na scenie zjawił się przedstawiciel organizatora koncertu, który poinformował zebranych w hali fanów, że koncert został odwołany i prawdopodobnie odbędzie się w innym terminie. Poniżej sprawdzić możecie jak dokładnie przebiegł pechowy występ grupy Volbeat:

Kilka godzin po koncercie, grupa Volbeat wydała oficjalne oświadczenie, w którym ustosunkowała się do feralnego koncertu

W komunikacie wyczytać możemy, że koncert został przerwany przez problemy techniczne, dodatkowo wymieniono utrudnienia w śpiewaniu przez Poulsena. Grupa wytłumaczyła także, że jeśli frontman kontynuowałby występ, to mogłoby to wiązać się z ryzykiem nadwyrężenia głosu i odwołaniem kolejnych koncertów na trasie. Całość oficjalnego oświadczenia brzmiała następująco:

Chcielibyśmy z całego serca przeprosić za odwołanie naszego występu w Belfaście. Jak pewnie wielu z was wie, Michael miał problemy z głosem, a ponadto dopadło nas sporo technicznych problemów, przez które zespół nie był w stanie słyszeć swojej gry. Mimo tego, że Michael w sporym stopniu wyleczył już swój głos, to zdecydowaliśmy, że gdybyśmy kontynuowali ten występ, to mogłoby to grozić nadwyrężeniem jego głosu i anulowaniem kolejnych koncertów. Jest nam przykro, że nie byliśmy w stanie wystąpić dzisiejszego wieczoru, ale powrócimy do was z przełożonym koncertem tak szybko jak tylko będziemy w stanie.

Volbeat

Pod koniec października Volbeat zawita na koncert do Polski

Grupa już 29 października wystąpi w warszawskiej hali Torwar. Wejściówki w dalszym ciągu zakupić można w oficjalnym sklepie Live Nation. Koszt pojedynczego biletu to 150 złotych. Przed duńską grupą, w roli supportów zaprezentują się Danko Jones oraz Baroness. Miejmy nadzieję, że koncert w Polsce odbędzie się bez jakichkolwiek problemów.

Fot. Ross Halfin

Podobne artykuły

Brutal Assault 2018: zostały już tylko dwa dni!

Dominika Kudła

Posłuchaj fragmentu utworu z nowego albumu Paradise Lost

Lena Knapik

Były gitarzysta Children Of Bodom: wbili mi nóż w plecy

Lena Knapik

Cattle Decapitation przedstawia nowy skład

Agata Laszuk

Watain publikuje oświadczenie w sprawie nazistowskiego salutu na koncercie

Agata Laszuk

Daron Malakian wznawia projekt Scars on Broadway

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!