Kat i Roman Kostrzewski Wyrocznia
Strona główna » Piotr Luczyk grozi fotografowi pozwem i… ponosi porażkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
NEWSY

Piotr Luczyk grozi fotografowi pozwem i… ponosi porażkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O sprawie usuwania przez Piotra Luczyka amatorskich nagrań z występów grupy Kat & Roman Kostrzewski już trochę ucichło, ale jeszcze jakiś czas temu było o tym głośno. Polski gitarzysta zablokował wiele nagrań na portalu Youtube, na których znajdowały się klasyczne piosenki Kata, ale również nowsze kompozycje Kostrzewskiego. Wiele osób temu się sprzeciwiło i pisało w tej sprawie do obydwu muzyków.

Jak widać po długim czasie jednemu z autorów nagrań udało się „wygrać” z liderem Kata i jego wideo ponownie znajduje się na portalu. Fotograf Paweł H. Głogowski dostał wezwanie do zapłaty 1000 zł za umieszczenie tego filmu w sieci! Jednak po długim korespondowaniu z Luczykiem oraz jego prawnikami, autorowi przyznano rację i wideo powróciło.

Nowy rok przyniósł dobre wieści w sprawie usunięcia mojego filmu z koncertu Kat & Roman Kostrzewski przez p. Piotra Luczyka. Sprawa toczyła się od pewnego czasu. Film został usunięty z czym się nie zgodziłem i otrzymałem wezwanie z różnymi żądaniami, w tym zapłaty 1000zł. Przeprowadziłem bardzo rozległą korespondencję z p. Luczykiem i reprezentującą go kancelarią prawną obalając merytorycznie ich kolejne argumenty wyciągane z… rękawa, wykazując ich liczne rozminięcia z prawdą (delikatnie mówiąc) w samym wezwaniu oraz późniejszej korespondencji usiłującej nakłonić mnie do zapłacenia im kasy i wprowadzeniu zmian w opisie filmu, jego tytule a nawet w nazwie zespołu Romana… Finalnie nie zdobyli się na skierowanie pozwu przeciw mnie do sądu, choć autentycznie czekałem na możliwość poproszenia p. Piotra o autograf na sali rozpraw. Widocznie zorientowali się iż ich roszczenia są nie tylko wyssane z palca i absurdalne, ale również ich rozumienie prawa autorskiego jest selektywne i niepełne. Moja korespondencja ze stroną wnoszącą roszenie do owego filmu to czyste złoto, nie spodziewałem się że kiedyś udzielę darmowych lekcji na temat coverów i prawa autorskiego komuś, kto zawodowo się w nim specjalizuje. Film został odblokowany przez YT i można się nim znowu cieszyć. Myślę, że w przypadku innych filmów powinno być podobnie, o ile ktoś zgłosił roszczenie wzajemne i nie wystraszył się gróźb. “Wyrocznia” widziana z samego środka publiki ;]

Fot. Kadr z filmu – YouTube / Paweł Głogowski
Źródło: https://www.facebook.com/groups/6623453403/permalink/10156885375218404/

Podobne artykuły

Debiut projektu muzyków Cannibal Corpse i Killswitch Engage

Lena Knapik

Nie żyje basista American Head Charge

Agata Laszuk

Morbid Angel w Warszawie i Katowicach

Tomasz Koza

Christofer Johnsson: złe recenzje “Beloved Antichrist” biorą się z nieporozumienia

Lena Knapik

Kirk Hammett otworzył wystawę na temat horrrorów

Agata Laszuk

Posłuchaj trzeciego singla Mastodon

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!