Guns N' Roses Logo
Strona główna » Guns N’ Roses grozi fanowi procesem za udostępnienie niepublikowanych nagrań
NEWSY

Guns N’ Roses grozi fanowi procesem za udostępnienie niepublikowanych nagrań

Bycie fanem kapeli nie zawsze jest usłane różami. Wie coś o tym na pewno fan Guns N’ Roses, Rick Dunsford, któremu grozi proces sądowy za publikacje w internecie niepublikowanych wcześniej nagrań. Mowa tutaj o dwudziestu płytach CD, na których znaleźć można było niepublikowane materiały nagrane przez Guns N’ Roses w latach 1999-2001.

Na płytach znajdowały się m.in. różne mixy znanych nam kompozycji z “Chinese Democracy”, nowe instrumentalne oraz (co najważniejsze) kilka ukończonych i całkowicie nowych piosenek!

Sam Rick tłumaczy, że nagrania Guns N’ Roses kupił legalnie na aukcji

Nabyć można było na niej bowiem szafkę należącą do Toma Zutauta (ówczesnego menedżera). Dunsford dodaje nawet, że złożył się na nią z kilkoma innymi fanami i razem nabyli ją za 15 tysięcy dolarów. Zaprzecza jednak jakoby to on stał za wyciekiem materiału do internetu. Na chwilę obecną, wytwórnia Guns N’ RosesUniversal Music Group oskarżyła Dunsforda o udostępnienie w sieci 97 piosenek i spowodowane olbrzymich szkód materialnych. Wcześniej Rick został już ukarany przez zespół dożywotnim zakazem wstępu na koncerty Guns N’ Roses.

Sam zespół skomentował całą tą sprawę tylko w następujących słowach:

To bardzo smutne i rozczarowujące, że przedstawiciel wytwórni, który zajmował się w ówczesnych latach zespołem uznał za stosowne sprzedawać na aukcji niepublikowane materiały należące do jego byłego pracodawcy.

Guns N’ Roses wystąpią w Polsce już w czerwcu

Przypomnieć warto, że już za kilka miesięcy kapela Axla Rose’a zaprezentuje się ponownie polskiej publiczności. Zespół wystąpi 17 czerwca na warszawskim Stadionie Narodowym. Polski koncert Guns N’ Roses będzie dla grupy jednym z przystanków podczas letniej, europejskiej trasy koncertowej. W ramach tournée grupa zahaczy jeszcze między innymi o Pragę, Wiedeń oraz Londyn.

Logo: Guns N’ Roses

Źródło: https://www.blabbermouth.net/news/guns-n-roses-superfan-threatened-with-lawsuit-over-leaked-recordings/

Podobne artykuły

Oranssi Pazuzu, Cobalt i Entropia już za niespełna dwa tygodnie na mini trasie po Polsce

Tomasz Koza

Poważny wypadek The Dillinger Escape Plan w Polsce

Tomasz Koza

Były gitarzysta Children Of Bodom: wbili mi nóż w plecy

Lena Knapik

Powerwolf, Amaranthe i Kissin’ Dynamite wspólnie na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Rowan Robertson chciałby opublikować nieznane utwory DIO

Dominika Kudła

Belphegor już w studiu, nowy album we wrześniu

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!