Zakk Wylde z Black Label Society
Strona główna » Zakk Wylde publikuje nagranie w hołdzie dla Dimebaga Darrella
INNE MUZYKA NEWSY

Zakk Wylde publikuje nagranie w hołdzie dla Dimebaga Darrella

Nie tylko jego fani pamiętali o rocznicy śmierci Dimebaga Darrella. Zakk Wylde uczcił pamięć zmarłego gitarzysty Pantery publikując nagranie, na którym zaprezentował utwór “Walk”.

Ważnym szczegółem jest gitara, na której gra – jak się okazuje, jest to wiosło “Camo Dime Washburn”, którą otrzymał od samego Dimebaga. W poście Wylde wspomina wyjątkową hojność Darella wobec niego, wyjaśniając, że gitara, na której gra została mu podarowana jako niespodzianka na Ozzfeście. “Za każdym razem, kiedy obdarowywał mnie jedną z jego gitar, byłem cały we łzach” – stwierdził. Tutaj możecie zobaczyć wspomniane nagranie.

W wywiadzie przeprowadzonym przez portal Loudwire w 2014 Wylde powiedział, że Dime przypominał mu “świętego Mikołaja z różową brodą”:

“On uwielbiał ciągle dawać ludziom prezenty i poprawiać im nastrój” – oznajmił, dodając później, że Dime był skrzyżowaniem Eddiego Van Halena, Randy’ego Rhoadsa i Ace’a Frehleya z duchem Daniela Blutarsky z „Animal House”. „Właśnie to znajdziecie w drinku imieniem Dime. Wszystkie te składniki wchodzą w jego recepturę.” – dodał.

Zakka i Dime’a łączyły silne przyjacielskie więzi. Piosenka „In This River” Black Label Society została zainspirowana zmarłym muzykiem.

„Kiedy rzuciłem okiem na tekst, wiedziałem, że to jego kawałek i stał się on częścią setu. Zawsze nią będzie.” – oznajmił Wylde.

Mimo, że temat zjednoczenia Pantery pojawiał się w Internecie już wielokrotnie – i tyle samo razy był on krótko ucinany – Wylde zawsze był postrzegany jako jedyny, który mógłby zastąpić Dimebaga. Zapytany o tę sprawę Philip Anselmo wypowiedział się następująco:

„Zakk jest cholernie dobrym gitarzystą, ale myślę, że jest innym gitarzystą – gra w innym stylu.(…) Należy pamiętać, że kluczową sprawą jest brzmienie – on brzmi po prostu inaczej niż Dime. Byłoby sporo kombinowania przy tym, co robi Zakk, by nie zastępować Dime’a, ale właściwie grać partie Pantery. Bo nie chodzi tu o cholerne zastępowanie go. (…) Nie zrozumcie tego źle – Zakk Wylde jest zajebisty; jest rozsądnym, fajnym gościem i potrafi bardzo ciężko pracować, ale powiedziałem mu raz coś po koncercie. Tu chodzi o chwyt. Nikt nie potrafi chwycić tego pieprzonego wiosła tak, jak Dime. NIKT.”

Źródło: Loudwire.com / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Tymczasem na Youtube… Znany indyjski przebój w wersji metalowej

Agata Laszuk

Irańskiemu zespołowi Confess nie grozi egzekucja. Wywiad z Nikanem, członkiem zespołu.

Lena Knapik

David Vincent (ex-Morbid Angel), dostaje opieprz od… mamy Azagthotha

Lena Knapik

Obejrzyj najnowszy teledysk Metal Church

Lena Knapik

Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer wydanie czwarte

Tomasz Koza

[PRIMA APRILLIS] Metallica zagra… w jednym z największych samolotów transportowych na świecie!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!