Strona główna » Zakk Wylde publikuje nagranie w hołdzie dla Dimebaga Darrella
INNE MUZYKA NEWSY

Zakk Wylde publikuje nagranie w hołdzie dla Dimebaga Darrella

Nie tylko jego fani pamiętali o rocznicy śmierci Dimebaga Darrella. Zakk Wylde uczcił pamięć zmarłego gitarzysty Pantery publikując nagranie, na którym zaprezentował utwór “Walk”.

Ważnym szczegółem jest gitara, na której gra – jak się okazuje, jest to wiosło “Camo Dime Washburn”, którą otrzymał od samego Dimebaga. W poście Wylde wspomina wyjątkową hojność Darella wobec niego, wyjaśniając, że gitara, na której gra została mu podarowana jako niespodzianka na Ozzfeście. “Za każdym razem, kiedy obdarowywał mnie jedną z jego gitar, byłem cały we łzach” – stwierdził. Tutaj możecie zobaczyć wspomniane nagranie.

W wywiadzie przeprowadzonym przez portal Loudwire w 2014 Wylde powiedział, że Dime przypominał mu “świętego Mikołaja z różową brodą”:

“On uwielbiał ciągle dawać ludziom prezenty i poprawiać im nastrój” – oznajmił, dodając później, że Dime był skrzyżowaniem Eddiego Van Halena, Randy’ego Rhoadsa i Ace’a Frehleya z duchem Daniela Blutarsky z „Animal House”. „Właśnie to znajdziecie w drinku imieniem Dime. Wszystkie te składniki wchodzą w jego recepturę.” – dodał.

Zakka i Dime’a łączyły silne przyjacielskie więzi. Piosenka „In This River” Black Label Society została zainspirowana zmarłym muzykiem.

„Kiedy rzuciłem okiem na tekst, wiedziałem, że to jego kawałek i stał się on częścią setu. Zawsze nią będzie.” – oznajmił Wylde.

Mimo, że temat zjednoczenia Pantery pojawiał się w Internecie już wielokrotnie – i tyle samo razy był on krótko ucinany – Wylde zawsze był postrzegany jako jedyny, który mógłby zastąpić Dimebaga. Zapytany o tę sprawę Philip Anselmo wypowiedział się następująco:

„Zakk jest cholernie dobrym gitarzystą, ale myślę, że jest innym gitarzystą – gra w innym stylu.(…) Należy pamiętać, że kluczową sprawą jest brzmienie – on brzmi po prostu inaczej niż Dime. Byłoby sporo kombinowania przy tym, co robi Zakk, by nie zastępować Dime’a, ale właściwie grać partie Pantery. Bo nie chodzi tu o cholerne zastępowanie go. (…) Nie zrozumcie tego źle – Zakk Wylde jest zajebisty; jest rozsądnym, fajnym gościem i potrafi bardzo ciężko pracować, ale powiedziałem mu raz coś po koncercie. Tu chodzi o chwyt. Nikt nie potrafi chwycić tego pieprzonego wiosła tak, jak Dime. NIKT.”

Źródło: Loudwire.com / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Bruce Dickinson gospodarzem filmów edukacyjnych World of Warplanes

Agata Laszuk

Szczegóły nowego albumu Suicide Silence

Lena Knapik

Muzyka Kreator promuje nowe bombowce w grze World of Warplanes

Bartłomiej Pasiak

Exhumed, Rotten Sound oraz Implore za miesiąc “U Bazyla”

Dominika Kudła

Zobacz nowy teledysk promujący nadchodzącą płytę Tribulation

Lena Knapik

Breaking Benjamin dołącza do składu Capital Of Rock 2017

Tomasz Koza

Zostaw komentarz