NEWSY

Zmarł Bernie Tormé, gitarzysta m.in. Ozzy’ego Osbourne’a. Miał 66 lat

Dla fanów twórczości Ozzy’ego Osbourne’a jest to bardzo smutna informacja. Nie chodzi tu o samego wokalistę, chociaż ten również miał ostatnio problemy zdrowotne. W wieku 66 lat odszedł Bernie Tormé, który był znany ze współpracy z m.in. wcześniej wspomnianym Osbournem oraz grupą Gillan. Około miesiąc temu pojawiła się informacja, że muzyk zmaga się z wirulentnym, podwójnym zapaleniem płuc. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że walka z chorobą zakończyła się 17 marca 2019 roku śmiercią gitarzysty.

Bernie Tormey 18.3.1952 – 17.3.2019

Opublikowany przez Bernie Torme Poniedziałek, 18 marca 2019

Dołączył do zespołu Osbourne’a po tragicznej śmierci Randy’ego Rhoadsa.

Rhoads zginął w 1982 roku, a w tym samym roku do grupy dołączył Bernie Tormé, który nie został tam na długo. Jeszcze w tym samym roku rozstał się z zespołem byłego wokalisty Black Sabbath. Jego bluesowy styl gry na wiośle nie spodobał się wokaliście, tym samym ich wspólna kariera szybko się skończyła. Wcześniej muzyk zasilał szeregi zespołu innego wybitnego śpiewaka, Iana Gillana. W grupie Gillan, Tormé występował od 1979 roku do 1981 roku. Wspólnie nagrali 4 albumy. Muzyk również silnie rozwijał karierę solową. Wydał wiele płyt oraz regularnie występował na żywo. Ostatnim wydawnictwem, na jakim usłyszeliśmy zmarłego muzyka był solowy album „Shadowland”, który swoją premierę miał 16 listopada 2018 roku.

Ozzy Osbourne skomentował odejście swojego gitarzysty:

Co za smutny dzień. Straciliśmy kolejnego świetnego muzyka. Bernie był delikatną duszą ze złotym sercem. Będzie nam go brakowało. Przesyłam moje szczere kondolencje do jego rodziny, przyjaciół i fanów. Spoczywaj w pokoju, Bernie.

Ozzy Osbourne

Fot. bernietormeofficial.com

Podobne artykuły

Zobacz występ Metalliki i Lady Gagi podczas Grammy

Kinga Parapura

Accept prezentuje okładkę nowego albumu

Lena Knapik

Chris Cornell nie żyje

Tomasz Koza

Zostaw komentarz