NEWSY

Chris Fehn już nie jest członkiem Slipknot

Moment przed wydaniem szóstego studyjnego albumu Slipknot poinformował fanów o rozstaniu z Chrisem Fehnem, który odpowiadał za instrumenty perkusyjne. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o rzekomym pozwie, który muzyk wystosował wobec reszty załogi. Przypomnijmy, że Fehn zarzucał pozostałym członkom zespołu niesprawiedliwy podział zysków, o którym dowiedział się niedawno. Wyjątkową nieuczciwością miał według niego wykazać się Corey Taylor i Shawn Crahan.

Krótko po wycieku tej informacji Taylor napisał na swoim Twitterze:

Dzisiaj przeczytacie mnóstwo bzdur. To wszystko, co powiem. TYLKO POCZEKAJCIE, AŻ PRAWDA WYJDZIE NA JAW. Long Live The Knot.

Corey Taylor

Teraz na stronie Slipknot pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym muzycy informują, iż Fehn nie jest już dłużej częścią kapeli:

Slipknot koncentruje się na zrobieniu #6 albumu i na nadchodzących koncertach na całym świecie. Chris wie, dlaczego nie jest już częścią zespołu. Jesteśmy rozczarowani tym, że zdecydował się zarzucać nas kolejnymi oskarżeniami i roszczeniami, zamiast skupić się na robieniu ważnych rzeczy, dzięki którym dalej byłby z nami. Wolelibyśmy, żeby nie podążał tą ścieżką, ale ewolucja we wszelkich rzeczach jest niezbędną częścią życia.

Póki co Slipknot nie potwierdził ani nie zdementował informacji o pozwie, w którym Fehn miał żądać należnych mu honorariów oraz wglądu w księgowość zespołu.

Nowy album pojawi się 9 sierpnia nakładem Roadrunner Records.

Przypomnijmy, że kapela zagra również 25 lipca w Krakowie w ramach Mystic Festival.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Nie żyje perkusista Pantery. Vincent Paul Abbott zmarł w wieku 54 lat

Agata Laszuk

Irfan zagra w Polsce

Tomasz Koza

Metalmania 2017: gość specjalny i festiwalowy rozkład jazdy

Tomasz Koza

Zostaw komentarz