NEWSY

Festiwal “Uwolnić Muzykę” kontra… parafia w Środzie Śląskiej

Nie cichną kontrowersje wokół Festiwalu “Uwolnić Muzykę”, który odbędzie się w dniach 26-27 lipca 2019 w Środzie Śląskiej. Po kłopotach i kłodach pod nogi, rzucanych organizatorom przez radnych gminy w której wspomniany festiwal ma się odbyć, przyszedł czas na atak ze strony… lokalnego kościoła.

Jak się okazuje, w niedzielę 17 marca 2019 z ambony w Kościele pod wezwaniem św. Andrzeja w Środzie Śląskiej padły niezwykle interesujące słowa. Kapłan przy użyciu przeróżnych, niejednokrotnie wręcz irracjonalnych argumentów przekonywał bowiem wiernych do składania podpisów pod petycją skierowaną do władz miasta, która miałaby doprowadzić do zakazania organizacji Festiwalu “Uwolnić Muzykę”. Z opublikowanego przez jednego z organizatorów wydarzenia, Mirosława Chołdę postu wynika również, że po miejscowości chodzą pewne Panie, które starają się przekonać lokalną społeczność, że Festiwal nie powinien się w ogóle odbyć.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Kościół próbuje się mieszać do spraw zupełnie z nim niezwiązanych i narzucać innym własny światopogląd, decydując, co jego zdaniem jest dla nich najlepsze. Interesujące jednak, że podobnych emocji nie wzbudził koncert zespołu Batushka, który odbył się w ramach zeszłorocznej edycji festiwalu.

Podobne artykuły

Ghost ponownie w Polsce

Tomasz Koza

Glenn Hughes nowym członkiem The Dead Daisies

Mateusz Lip

Steel Panther ujawnia szczegóły nowego albumu i teledysk

Tomasz Koza

Zostaw komentarz