PŁYTY

Babymetal zapowiadają nowy album – premiera “Metal Galaxy” już tej jesieni!

Japońskie prekursorki kawaii-metalu powracają z trzecim pełnoprawnym albumem studyjnym. “Metal Galaxy” (bo taką nazwę otrzymało wydawnictwo) ujrzy światło dzienne już tegorocznej jesieni!

Na półkach sklepowych wydawnictwo trafi bowiem już 11 października. Będzie to pierwszy album Babymetal od wydanego w 2016 roku “Metal Resistance”. Krążek promowany był już przez cztery utwory: “Distortion”, “Starlight”, “Elevator Girl” oraz “PA-PA-YA”. Warto także wspomnieć, że na płycie znajdziemy również wiele gościnnych występów. Dziewczyny do współpracy zaprosiły między innymi Joakima Brodéna z Sabaton, Alissę White-Gluz z Arch Enemy i tajskiego rapera F. Hero.

“Metal Galaxy” będzie pierwszym albumem, który grupa wyda w nowym składzie

Od 2018 roku w grupie nie znajdziemy już Yui Mizuno, która postanowiła skupić się na karierze solowej. Obecnie zatem, Babymetal jest duetem tworzonym przez Su-metal (Suzukę Nakamoto) i Moametal (Moę Kikuchi). Dodać jednak trzeba, że podczas występów na żywo dziewczyny wspiera “Kami-band”, który wykonuje partie instrumentalne utworów oraz dodatkowe wokalistki.

“Metal Galaxy” – tracklista i okładka

Duet podzielił się już także ze swoimi fanami listą utworów, którą znajdziemy na płycie oraz okładką jaka zdobić będzie “Metal Galaxy”.

A już na początku przyszłego roku Babymetal odwiedzą Europę podczas trasy promującej “Metal Galaxy”. W ramach europejskiego tournee Su-metal i Moametal zawitają do jedenastu krajów – między innymi do Niemiec, Holandii, Rosji oraz Wielkiej Brytanii. Polski (na chwile obecną) na rozpisce przyszłorocznej trasy niestety nie znajdziemy.

Okładka płyty Metal Galaxy zespołu Babymetal
Babymetal – Metal Galaxy, 2019

Tracklista Babymetal – “Metal Galaxy”:

1. Future Metal
2. Da Da Dance (feat. Tak Matsumoto)
3. Elevator Girl
4. Shanti Shanti Shanti
5. Oh! Majinai (feat. Joakim Brodén)
6. Brand New Day (feat. Tim Henson i Scott LePage)
7. Night Night Burn!
8. In The Name Of
9. Distortion (feat. Alissa White-Gluz)
10. Pa Pa Ya! (feat. F.Hero)
11. Kagerou
12. Starlight
13. Shine
14. Arkadia

Podobne artykuły

Posłuchaj utworu z nowej płyty Mastodon i poznaj szczegóły nowego albumu

Lena Knapik

Behemoth rozpoczął nagrania wokali na nową płytę

Lena Knapik

Judas Priest z nową płytą w przyszłym roku

Lena Knapik

Zostaw komentarz