WIDEO

Phil Campbell, Dee Snider, Mick Mars i Chris Fehn w animowanym teledysku

W 1984 roku wraz z Michaelem „Würzelem” Burstonem, Phil Campbell dołączył do Motörhead, było to po odejściu z grupy Briana Robertsona. Pierwszy z panów w legendarnym zespole grał do 1995 roku. Campbell zakończył swoją przygodę z grupą Lemmy’ego Kilmistera dopiero w 2015 roku, kiedy zmarł założyciel zespołu.

Od tego momentu Phil poszerza swoją działalność o kolejne zespoły i projekty. Najbardziej znanym jest Phil Campbell and the Bastard Sons, z którym wystąpił już dwukrotnie w Polsce. Ostatnim razem było to 12 lutego 2019 w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie towarzyszył Slashowi i jego grupie. Muzycy mają na koncie mini-album i jedno studyjne wydawnictwo pt. „The Age of Absurdity” z 2018, na którym znalazło się 11 autorskich kompozycji.

Campbell powraca z singlem „These Old Boots”

Jest to zapowiedź pierwszego solowego albumu artysty. Jednak nie będzie zupełnie osamotniony. W wyżej wspomnianym kawałku słyszymy również Dee Snidera z ex-Twisted Sister, Micka Marsa z ex-Mötley Crüe oraz Chrisa Fehna, byłego perkusistę Slipknot. Do singla powstał animowany teledysk, za który odpowiadał Ashley Miles z Hot Frog Animations. Numer „These Old Boots” jest częścią płyty „Old Lions Still Roar”, której premiera odbędzie się 25 października 2019 roku. Na albumie nie zabraknie innych zasłużonych gości, w tym m.in. Alice’a Coopera, Roba Halforda czy Joego Satrianiego. Nadchodzące wydawnictwo będzie zawierać 10 piosenek.

Tak krótko zapowiada nowe wydawnictwo Phil Campbell:

Jestem naprawdę zadowolony, że mój pierwszy album solowy, „Old Lions Still Roar” ukaże się. Mam również zaszczyt grać z bardzo utalentowanymi gośćmi i przyjaciółmi. Nie mogę się doczekać, aby każdy to usłyszał.

Phil Campbell
Okładka płyty Old Lions Still Roar solowego albumu Phila Campbella
Phil Campbell – Old Lions Still Roar, 2019

Tracklista Phil Campbell – “Old Lions Still Roar”:

1. Rocking Chair feat. Leon Stanford
2. Straight Up feat. Rob Halford
3. Faith In Fire feat. Ben Ward
4. Swing It feat. Alice Cooper
5. Left For Dead feat. Nev MacDonald
6. Walk The Talk feat. Danko Jones & Nick Oliveri
7. These Old Boots feat. Dee Snider, Mick Mars & Chris Fehn
8. Dancing Dogs (Love Survives) feat. Whitfield Crane
9. Dead Roses feat. Benji Webbe
10. Tears From A Glass Eye feat. Joe Satriani

Podobne artykuły

Xandria z nowym teledyskiem

Lena Knapik

Phil Campbell and the Bastard Sons: premiera nowego EP i klipu

Tomasz Koza

Nocny Kochanek prezentuje klip do utworu „Dziewczyna z kebabem”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz