PŁYTY

Fear Factory zakończył nagrania w studiu. Nowy album w 2019 roku

Według ostatnich pogłosek nowa płyta Fear Factory miała się pojawić latem 2017 roku. Lato minęło, 2017 również i nic się nie stało. Oby aktualne wieści, pochodzące prosto od wokalisty kapeli, okazały się prawdziwe. Okazuje się bowiem, że zespół zakończył już nagrania w studiu. Krążek, tak jak jej poprzednik, “Genexus” z 2015 roku, zostanie wydany nakładem Nuclear Blast. Nowy, nienazwany jeszcze album ma się ukazać w przyszłym roku.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Świeże informacje o Fear Factory zostały ujawnione przez wokalistę Burtona C. Bella.

Podczas wywiadu dla portalu M.I.R.P., Burton został zapytany o projekty, nad którymi aktualnie pracuje. Wokalista wstępnie zaczął opowiadać o Ascension of the Watchers, formacji, którą założył wraz z Johnem Bechdelem, klawiszowcem znanym z Ministry, Killing Joke czy Fear Factory.

Kapela zakończyła proces twórczy i wraz z nadejściem nowego roku jest gotowa wkroczyć do studia, aby nagrać nową płytę. Dopiero po tej informacji Bell dodał:

A Fear Factory zakończył nagrywanie. Materiał został już dostarczony do wytwórni. Czekamy teraz na pewne techniczne szczegóły. Krążek wyjdzie w przyszłym roku.

Burton C. Bell

Miejmy nadzieję, że tym razem wokalista nie mija się z prawdą.

Przypomnijmy, że w 2017 roku w wywiadzie dla serwisu Kilpop stwierdził, że pozytywny odbiór “Genexus” całkowicie zainspirował go i resztę kapeli do szybkiego działania. Jak mówił:

Wydanie tej płyty było tak pozytywne. To sprawia, że jedziemy jeszcze dalej i jeszcze mocniej. Pracujemy teraz nad nowym albumem. Według mnie wszystkie nasze nowe utwory są jeszcze mocniejsze niż na “Genexus”. Wpadliśmy w dobry rytm i to daje nam kopa.

Burton C. Bell

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Mord’A’Stigmata powraca z nowym albumem “Hope”. Posłuchaj pierwszego utworu!

Tomasz Koza

Posłuchaj nowego albumu Azarath w całości!

Tomasz Koza

Accept – nowa płyta w sierpniu i wyjątkowy koncert na Wacken

Lena Knapik

Zostaw komentarz