Strona główna » Gaahls Wyrd wyda debiutancki album pod skrzydłami Season of Mist
NEWSY PŁYTY

Gaahls Wyrd wyda debiutancki album pod skrzydłami Season of Mist


Wytwórnia Season of Mist poinformowała o podpisaniu kontraktu z zespołem Gaahls Wyrd. Grupie przewodzi Gaahl, znany ze swojej działalności w takich kapelach jak Gorgoroth, God Seed, Trelldom czy Wardruna. Chociaż Norwedzy występują ze sobą od 2015 roku, nie mają jeszcze na swoim koncie większego wydawnictwa niż trwająca ponad pół godziny i zawierająca sześć utworów EP-ka “Bergen Nov ‘15”.

Premiera debiutanckiego albumu Gaahls Wyrd studyjnego zaplanowana jest na początek 2019 roku.

Praca z ludźmi, na których możemy polegać, którym możemy zaufać i którzy zrozumieją naszą kreatywną i profesjonalną wizję, zawsze była dla nas ważna. Season of Mist jest dla nas jak dom. Już nie możemy się doczekać rozpoczęcia współpracy, która, mamy nadzieję, będzie dla każdej ze stron satysfakcjonująca i długotrwała.

Wiadomo, że Gaahls Wyrd nagrywał materiał na debiutancką płytę w Solslottet Studios pod okiem producenta Ivera Sandøy’a, który doglądał również płyt Enslaved.

W przyszłym roku grupa wyruszy w europejską trasę wraz z Tribulation i Uada. Gaahls Wyrd o koncertach:

Darzymy wielkim szacunkiem naszych kompanów, Tribulation i Uada. Nie możemy się doczekać, aby połączyć siły, co według nas da przyjemny i różnorodny pakiet, który z całą pewnością przypadnie do gustu metalowej społeczności. Bardzo chętnie zaprezentujemy również utwory z nowej płyty, która ukaże się w przyszłym roku. 2019 przyjdzie już niebawem.

Przypomnijmy, że na trasie znajdują się dwa polskie przystanki. 5 marca zespół zagra na deskach warszawskiej Proximy, a dzień później w poznańskim U Bazyla.

Źródło: Blabbermouth / Fot. RÁN

Podobne artykuły

Metal Doctrine Festival odwołany

Dominika Kudła

Cynic będzie kontynuował działalność bez Seana Reinerta

Agata Laszuk

Ujawniono przyczynę śmierci Oliego Herberta, gitarzysty All That Remains

Agata Laszuk

Abbath w kwietniu przyjedzie do Warszawy

Tomasz Koza

Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer wydanie czwarte

Tomasz Koza

Kontrowersje wokół Grammy

Lena Knapik

Zostaw komentarz