Strona główna » Jesienią ukaże się nowy album Mayhem
PŁYTY

Jesienią ukaże się nowy album Mayhem
Wytwórnia Century Media Records ogłosiła podpisanie kontraktu z legendami norweskiego black metalu, kapelą Mayhem. Wynikiem zawiązanej współpracy będzie nowy, nienazwany jeszcze album, który ujrzy światło dzienne 25 października.

Komentarz zespołu o nawiązaniu współpracy z nową wytwórnią:

Kolejny raz Mayhem pisze nowy rozdział w swojej już 35-letniej historii. Cieszymy się połączeniem sił z Century Media i z niecierpliwością czekamy na to, co ta współpraca może zrobić w przyszłości dla obydwu stron.

Zaraz po premierze świeżego materiału, Mayhem ruszy w europejską trasę razem z Gaahls Wyrd i Gost, która niestety nie zahacza o Polskę.

Założony w 1984 roku Mayhem ma na swoim koncie zaledwie pięć studyjnych krążków oraz wiele płyt demo, EP-ek i albumów koncertowych. Ich debiut, “De Mysteriis Dom Sathanas” z 1994 roku, przez wielu fanów gatunku uważany jest za najbardziej wpływowe, black metalowe wydawnictwo. Ostatnimi czasy formacja zyskała rozgłos przez film “Lords Of Chaos” w reżyserii Jonasa Åkerlunda, który opowiada o początkach kapeli (niekoniecznie zgodnie z faktami), a który w Polsce wciąż nie trafił do szerszej dystrybucji.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Nergal w folkowo-bluesowej wersji

Lena Knapik

Nowy album Evocation już za miesiąc

Lena Knapik

Woody Weatherman o nowym albumie Corrosion of Conformity

Dominika Kudła

In Twilight’s Embrace: pierwszy utwór z nowej płyty i koncerty z Immolation

Tomasz Koza

Debiutancka płyta Venom Inc. już w sierpniu. Posłuchaj pierwszego singla.

Lena Knapik

Nowy teledysk od Annihilator (NSFW)

Lena Knapik

Zostaw komentarz