PŁYTY

Jesienią ukaże się nowy album Mayhem




Wytwórnia Century Media Records ogłosiła podpisanie kontraktu z legendami norweskiego black metalu, kapelą Mayhem. Wynikiem zawiązanej współpracy będzie nowy, nienazwany jeszcze album, który ujrzy światło dzienne 25 października.

Komentarz zespołu o nawiązaniu współpracy z nową wytwórnią:

Kolejny raz Mayhem pisze nowy rozdział w swojej już 35-letniej historii. Cieszymy się połączeniem sił z Century Media i z niecierpliwością czekamy na to, co ta współpraca może zrobić w przyszłości dla obydwu stron.

Zaraz po premierze świeżego materiału, Mayhem ruszy w europejską trasę razem z Gaahls Wyrd i Gost, która niestety nie zahacza o Polskę.

Założony w 1984 roku Mayhem ma na swoim koncie zaledwie pięć studyjnych krążków oraz wiele płyt demo, EP-ek i albumów koncertowych. Ich debiut, “De Mysteriis Dom Sathanas” z 1994 roku, przez wielu fanów gatunku uważany jest za najbardziej wpływowe, black metalowe wydawnictwo. Ostatnimi czasy formacja zyskała rozgłos przez film “Lords Of Chaos” w reżyserii Jonasa Åkerlunda, który opowiada o początkach kapeli (niekoniecznie zgodnie z faktami), a który w Polsce wciąż nie trafił do szerszej dystrybucji.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Lamb Of God wypuści specjalne wydanie „Ashes of the Wake” z okazji 15-lecia wydania

Bartłomiej Pasiak

Cavalera Conspiracy wkracza do studia

Lena Knapik

Arch Enemy zapowiada album z coverami

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz