Strona główna » Abbath, 1349 i Vltimas na koncercie klubowym w Polsce
WYDARZENIA

Abbath, 1349 i Vltimas na koncercie klubowym w Polsce

Jedną z grup, która wpisze się w 2019 rok nowym długograjem, jest Abbath. Premiera krążka zaplanowana została na 5 lipca Jednak przed pełnym spektrum nowego materiału trafiła do nas informacja o promującej go trasie.

Abbath na jednym koncercie klubowym w Polsce.

Grupa zawita do Warszawy z początkiem przyszłego roku, po niemal dwuletniej przerwie. Ostatnie spotkanie miało miejsce wiosną 2018 w Progresji, na której scenę zespół powróci w lutym.

Ubiegłoroczny gig promował materiał z debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Abbath”. Choć entuzjastycznie przyjęty przez fanów, materiał ciągnął za sobą cień konfliktu, do którego doszło rok wcześniej w Immortal. A frontmanowi grupy zarzucono przywłaszczenie kompozycji pisanych dla dorobku dawnej kapeli. Sprawy nie dochodzono na sądowej wokandzie, a obie grupy poszły w swoich kierunkach. Pod szyldem Immortal pojawił się album zatytułowany “Northern Chaos Gods”. Z kolei w obozie Abbatha ruszyły prace nad następcą debiutu, płytą “Outstrider”. Do tej pory poznaliśmy dwa single zapowiadające materiał: “Harvest Pyre” oraz otwierający “Calm in Ire (Of Hurricane)”.

Na trasie promującej „Outstrider” usłyszymy dwóch gości.

1349 to rok, w którym plaga czarnej śmierci dotarła do Norwegii, dziesiątkując jej ludność. A ponadto nazwa pochodzącej z krainy fiordów kapeli, która uzupełni skład koncertu. 1349 powstał w 1997 na zgliszczach Alvheim. Od 2000 roku zespół nagrał w niezmienionym składzie sześć albumów studyjnych, nie zbaczając ani na chwilę z black metalowego kursu. Ostatnim wydawnictwem grupy jest EPka „Dødskamp”.

Line – up zamyka Vltimas.

Międzynarodowy skład został powołany przed czterema laty przez byłego wokalistę Morbid Angel, Davida Vincenta. Trio uzupełnili perkusista Flo Mounier (Cryptopsy) oraz gitarzysta Rune Eriksen (Aura Noir). Grupa zadebiutowała dopiero w tym roku tytułem „Something Wicked Marches In”.

Szczegóły koncertu Abbath, 1349, Vltimas:

  • 09.02.2020 / g. 18:30
  • Warszawa / Progresja
  • Bilety: 100zł w przedsprzedaży, 120zł w dniu koncertu

Podobne artykuły

Nowa płyta ROME “Hall of Thatch” już dostępna! Trzy koncerty w Polsce w marcu

Tomasz Koza

Zapraszamy na koncert Percival Schuttenbach we Wrocławiu

Tomasz Koza

Dark Fest wróci w przyszłym roku?

Tomasz Koza

Linkin Park zapowiada wyjątkowy koncert ku pamięci Chestera

Lena Knapik

Śmierćmetalowy tydzień w Klubie u Bazyla. Zagrają…

Tomasz Koza

British Lion (Steve Harris) w przyszłym tygodniu na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz