Strona główna » Mayhem zapowiada nowy album „Daemon”
PŁYTY

Mayhem zapowiada nowy album „Daemon”

Legendarny przedstawiciel norweskiej sceny metalowej – Mayhem – opublikował wieści, dzięki którym serca wielu fanów black metalu zabiły nieco szybciej. Już 25 października 2019 światło dzienne ujrzy nowe dzieło Norwegów – album studyjny zatytułowany „Daemon”.

Wydawnictwo będzie liczyć sobie dziesięć utworów, zaś autorem okładki jest Daniele Valeriani.

“Daemon” będzie szóstym albumem w muzycznym dorobku Mayhem

Tego zespołu nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Istniejąca od 35 lat norweska horda odegrała nieocenioną wręcz rolę w tworzeniu tego, co dziś określamy mianem “black metal”. Od czasu wydanego w 2014 „Esoteric Warfare”, Mayhem nie wydał niczego oprócz live albumów i box setów, jednak nie oznacza to, że spoczywał na laurach – oprócz pracy nad nowym albumem Mayhem zagrał przynajmniej kilka tras koncertowych, nie omijając przy tym naszego kraju.
 
„Daemon” będzie również pierwszym wydawnictwem wydanym w ramach podpisanego kilka miesięcy temu kontraktu z wytwórnią Century Media Records.

Mayhem o nowej płycie “Daemon”:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani mogąc ogłosić, że 25 października Mayhem wyda swój szósty studyjny album, zatytułowany „Daemon”. Wszystkie formy wydania będą dostępne w pre-orderze już od 30 sierpnia – więcej szczegółów na ten temat podamy już wkrótce!
 
„Daemon” nie jest bezpośrednim następcą „Esoteric Warfare”. Jak każdy album Mayhem, stanowi on swoistą, zamkniętą całość – samotny i niezwykły, niczym wilk. „Daemon” nie jest również nowym etapem w naszej karierze. Jest raczej kolejnym jej tomem – wiarygodnym, ale i dzikim w swym charakterze.
 
Stworzony i poddany rozkładowi przez ten sam lineup – Necrobutcher (bas), Hellhammer (perkusja), Attila (wokal), Teloch (gitara) i Ghul (gitara) – który popełnił „Esoteric Warfare” i grał na żywo „De Mysteriis Dom Sathanas” w całości przez ostatnie kilka lat. „Daemon” nie jest nowym spojrzeniem na klasyczne kawałki, takie jak „Freezing Moon”, „Pagan Fears” czy „Buried By Time And Dust” – od tego był wydany przez nas w 2016 live album „De Mysteriis Dom Sathanas Alive”. „Daemon” to zmiana – szansa na to, by jeszcze szerzej otworzyć wrota piekieł!”

Tracklista Mayhem – „Daemon”:

1. The Dying False King
2. Agenda Ignis
3. Bad Blood
4. Malum
5. Falsified And Hated
6. Aeon Daemonium
7. Worthless Abomination Destroyed
8. Daemon Spawn
9. Of Worms And Ruins
10. Invoke The Oath

Źródło

Podobne artykuły

Ghost: Premiera nowego albumu w kwietniu 2018?

Agata Laszuk

Znamy szczegóły solowego wydawnictwa Jonathana Davisa

Dominika Kudła

Alestorm abordażuje studio

Lena Knapik

Furia zapowiada “Księżyc milczy luty”

Tomasz Koza

Nowa Sepultura już w styczniu

Lena Knapik

Nadchodzi premiera nowego albumu Thy Art Is Murder

Tomasz Koza

Zostaw komentarz