Image default
PŁYTY

Mikael Åkerfeldt: “Mam półtorej godziny materiału na nową płytę Opeth”

Studyjną dyskografię Opeth zamyka dobrze przyjęty album o oryginalnym brzmieniu “Sorceress” z 2016 roku. Okazuje się, że lider kapeli, Mikael Åkerfeldt, rozpoczął już prace nad kolejnym wydawnictwem.

Szczegóły nowej płyty jeszcze nie są znane. Póki co Åkerfeldt zdradził w rozmowie z Metal Hammer:

Po ostatniej trasie powiedziałem sobie, że zrobię przerwę, może nawet urlop naukowy czy coś takiego, ale chyba wytrwałem w tym do Bożego Narodzenia. Na pewno byłem w studiu przed Nowym Rokiem. Zacząłem pisać w grudniu ubiegłego roku i mam sporo muzyki. Myślę, że obecnie mam materiał trwający około półtorej godziny.

Mikael Åkerfeldt

Kod Rabatowy na święta w EMP Shop

Jak dodaje muzyk – do swojej twórczości ma zamiar podejść na spokojnie. Metodycznie przesłuchać wszystkiego, co udało mu się napisać, i upewnić się, czy nie ma różnego rodzaju braków.

Wcześniej w tym roku gitarzysta kapeli, Fredrik Åkesson, powiedział portalowi FaceCulture, że Mikael napisał prawie 12 utworów na nowy album, ale przed wejściem do studia w celu nagrania kolejnego krążka chce ukończyć przynajmniej 15 kawałków. Frederik opowiedział również krótko o muzycznym kierunku nowego dzieła:

Mogę ujawnić, że w porównaniu do ostatnich trzech albumów ten będzie bardziej złożony, bardziej energiczny. Myślę, że to będzie coś.

Fredrik Åkesson

Åkesson dodał również, że Opeth zawsze stara się odkrywać nowe tereny na każdej płycie i nie jest zbytnio skoncentrowany na tym, jak jego muzyka zostanie odebrana przez fanów. Jak mówił:

Pierwszym filtrem są ludzie w zespole. Jeśli nam się coś spodoba, mamy nadzieję, że ludziom słuchającym Opeth również to się spodoba.

Fredrik Åkesson

Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydany 2 listopada koncertowy album “Garden of the Titans: Live at Red Rocks Amphitheatre”.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Samael prezentuje kolejny singiel zatytułowany “Red Planet”

Lena Knapik

Silenoz: na nowej płycie Dimmu Borgir będzie więcej wszystkiego

Lena Knapik

Arch Enemy prezentuje okładkę nowej płyty

Lena Knapik

Zostaw komentarz