Strona główna » Mayhem: Kup sobie fragment czaszki Pera “Deada” Ohlina
INNE

Mayhem: Kup sobie fragment czaszki Pera “Deada” Ohlina

Słyszysz o merchu swojego ulubionego zespołu i na myśl przychodzą koszulki, czapki czy inne gadżety sygnowane grafiką kapeli. Również w przypadku hasła “rzadkiej okazji do posiadania fragmentu historii metalu” skojarzenia zazwyczaj brną w kierunku używanego przez sławnego muzyka sprzętu czy rzeczy, na której na przykład złożył swój podpis. W tym wypadku “fragment historii metalu” dosłownie oznacza kawałek historii, a dokładniej kawałek ciała Pera Ohlina, znanego pod pseudonimem “Dead” wokalisty Mayhem.

Kod Rabatowy na święta w EMP Shop

Strona Serial Killers Ink, która oferuje kolekcjonerskie przedmioty związane z zabójstwami, mordercami i innymi przestępstwami z użyciem przemocy, wystawiła właśnie na sprzedaż fragment czaszki Deada.

Euronymous mieszkał z Deadem, kiedy ten postanowił odebrać sobie życie.

To on zrobił sławne zdjęcie ukazujące zwłoki wokalisty, które stanowiło w późniejszym czasie okładkę albumu “Dawn of The Black Hearts”. Muzyk zebrał także fragmenty czaszki swojego martwego kompana, którymi obdarował później tych, których uważał za “true”.

Na stronie widzimy, iż Euronymous dołączył kawałek kości (mniejszej niż jeden pens) do wysyłanego przez siebie listu do swoich bliskich współpracowników. List został napisany 13 kwietnia 1991 roku, a więc 5 dni po samobójstwie Deada. O nietypowym podarku wspomniał dopiero w ostatnim akapicie, w którym napisał:

Ok! To wszystko. Załączam kawałek czaszki Deada na wypadek, gdybyś chciał go mieć. Wkrótce się odezwę!

Euronymous

Jak czytamy na stronie Serial Killers Ink:

Fragment czaszki jest przyklejony do listu. W zestawie oryginalna koperta. Stan listu oraz koperty ocenia się na A++ ze względu na bardzo dobre przechowywanie.
Pens nie jest wliczony w cenę. Został umieszczony jedynie w celu porównania wielkości fragmentu kości.

Euronymous

Szczątki wokalisty Mayhem można nabyć za skromne 3500$. Warto wspomnieć, że za znacznie mniejsze kwoty na stronie Serial Killers Ink wystawione są na sprzedaż również mniej drastyczne pamiątki związane z zespołem, jak np. ręcznie pisane listy Varga Vikernesa.

Per Dead Ohlin ragment czaszki

Źródło i fot. MetalSucks

Podobne artykuły

Zmagania gdańskiego B90 z prokuraturą. Apel Nergala i Tomasza Lipińskiego.

Lena Knapik

Nergal o chrześcijaństwie i metalu

Tomasz Koza

Koncert Taake odwołany z powodu oskarżeń o nazizm

Agata Laszuk

Hollywood romansuje z Evanescence!

Tomasz Koza

Młodzieżówka islamskiej partii przeciwko koncertowi Megadeth w Malezji

Lena Knapik

Byli muzycy Morbid Angel pod nowym szyldem I am Morbid

Lena Knapik

Zostaw komentarz