PŁYTY

Gotowi na Brutalność? Premiera „The Ghost Tales”, nowego krążka Drown My Day!


Brutalne riffy, wielowymiarowy growl i potężna dawka energii – tak w skrócie można określić nowy album krakowskiego Drown My Day. „The Ghost Tales”, bo taki nosi tytuł to wydawnictwo, to 30-minutowa petarda pełna kojących death i metalcore’owych dźwięków, która właśnie dziś (16 listopada) ujrzała światło dzienne.

„The Ghost Tales” to drugi pełnowymiarowy album w dorobku Drown My Day.

Zespół jednak oprócz tego wydał liczne EP-ki, a także dał się poznać fanom podczas występów na żywo, bo samego początku swojej działalności intensywnie koncertuje. Dziś to bez wątpienia jedna z najprężniej działających metalowych „firm” na rodzimej scenie.

Muzyka na premierowym wydawnictwie nie będzie zaskoczeniem dla osób osłuchanych z Drown My Day i w żadnym wypadku nie należy traktować tego jako wady – są to spójne i dobrze przemyślane kompozycje.

Muzycy czerpią przede wszystkim pełnymi garściami z klasycznego death metalu, który wszyscy kochamy miłością prawdziwą, szczerą i bezwarunkową. Jednak na tym nie koniec, bo na „The Ghost Tales” można usłyszeć sporo djentu, a także metalcore’owej rytmiki.

Nowy krążek promuje utwór „Battle Royale”, do którego przygotowano również teledysk.

Ten czterominutowy walec przejeżdża po bębenkach słuchacza bez litości, a potem wrzuca wsteczny bieg i robi jeszcze raz to samo. Wybór tego kawałka na pewno nie jest dziełem przypadku – pokazuje bowiem, że na „The Ghost Tales” nie ma kompromisów, ani ukłonów w niczyją stronę. Jest brutalnie i ciężko od pierwszego do ostatniego dźwięku.

Na przełomie listopada i grudnia polscy fani będą mogli zapoznać się z twórczością Drown My Day na żywo.

Kapela rusza bowiem w trasę po naszym kraju. Na scenie pojawią się także, Decapitated, Frontside oraz Virgin Snatch. Trasa KO Tour – bo tak nazywa się całe przedsięwzięcie – zawita w sumie do 11 miast. Oto pełna lista występów:

 • 22 listopada – Poznań „U Bazyla”
 • 23 listopada – Gdańsk „B90”
 • 24 listopada – Szczecin „Peron 5”
 • 25 listopada – Wrocław „A2”
 • 29 listopada – Łódź „Scenografia”
 • 30 listopada – Warszawa „Progresja”
 • 1 grudnia – Białystok „Gwint”
 • 2 grudnia – Bydgoszcz „Estrada”
 • 6 grudnia – Kraków „Kwadrat”
 • 8 grudnia – Lublin „Graffiti”
 • 9 grudnia – Katowice „Mega Club”

Krążek „The Ghost Tales” jest dostępny od piątku 16 listopada. Odsłuchać można go także na najpopularniejszych serwisach streamingowych – Spotify, Tidal, czy Deezer. Wersje fizyczne można zamawiać w internetowym sklepie zespołu.

Podobne artykuły

Reedycja trzech pierwszych albumów Saxon w marcu 2018 roku

Tomasz Koza

Lamb Of God wypuści specjalne wydanie „Ashes of the Wake” z okazji 15-lecia wydania

Bartłomiej Pasiak

Nadchodzi nowy album Bloodbath

Agata Laszuk

Zostaw komentarz