PŁYTY

Rob Halford wyda metalowy album świąteczny „Celestial”

Wokalista Judas Priest po sukcesie ostatniego dzieła zespołu zapowiada kolejny album. Jednak nie będzie to zwykły, niczym niewyróżniający się longplay. Nowa płyta Roba Halforda pt. „Celestial” będzie zawierała piosenki… świąteczne. To już drugie tego typu wydawnictwo w karierze brytyjskiego wokalisty.

Pierwszym była płyta „Halford III – Winter Songs”, która swoją premierę miała w 2009 roku. Teraz muzyk powraca z „Celestial”, które ukaże się 18 października 2019 roku. Album będzie zawierał 12 piosenek, z czego jedna trzecia to autorskie kawałki. Reszta to klasyczne bożonarodzeniowe piosenki.

Frontman Judas Priest opublikował singiel z nowej płyty

„Donner and Blitzen” to pierwszy kawałek, który poznaliśmy z „Celestial”. To energiczny i ostry utwór, który jednak bardzo przypomina „Lightning Strike” z ostatniej płyty Judas Priest. Podobieństwo jest uderzające. Zapowiada się, że ten album nie będzie polegał na tym, że Halford przebierze się za św. Mikołaja i odśpiewa kolędy. Nie zabraknie tam jego zadziornego śpiewu oraz ciężkiego grania, które poznaliśmy dzięki klasycznym dziełom jego zespołu. Mam nadzieję, że nie będzie to jednocześnie kopia „Firepower”.

Rob Halford tak krótko zapowiada nowe dzieło:

Jest to bardzo silne przeżycie, ale jednocześnie występuje na różnych poziomach. Myślę, że to pokazuje muzyka na „Celestial”. My, jako metalowi maniacy chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi na święta. I właśnie tą płytą chcemy dotrzeć do wielu metalowych wymiarów.

Rob Halford

Tracklista Rob Halford – „Celestial”:

01. Celestial
02. Donner And Blitzen
03. God Rest Ye Merry Gentlemen
04. Away In A Manger
05. Morning Star
06. Deck The Halls
07. Joy To The World
08. O Little Town Of Bethlehem
09. Hark! The Herald Angels Sing
10. The First Noel
11. Good King Wenceslas
12. Protected By The Light

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Nowa płyta Nocnego Kochanka “Randka w Ciemność” ukaże się już w styczniu

Lena Knapik

Myles Kennedy prezentuje lyric video do singla „Haunted by Design”

Dominika Kudła

Children of Bodom: wieści w sprawie nadchodzącego albumu

Agata Laszuk

Zostaw komentarz