Soundgarden
Strona główna » Soundgarden – Kim Thayil nie wyklucza nowego albumu
PŁYTY

Soundgarden – Kim Thayil nie wyklucza nowego albumu

Wszyscy zastanawialiśmy się jaka przyszłość czeka legendę amerykańskiego grunge’u po tragicznej śmierci Chrisa Cornella. Wiele grup po takich przejściach decyduje się na kontynuowanie kariery z innymi muzykami, część wypuszcza gromadzone przez lata materiały, które nie mieściły się na poprzednich wydawnictwach, jeszcze inni zawieszają działalność.

W ostatnich latach byliśmy świadkami powrotów zespołów takich jak AC/DC czy Alice In Chains, które koncertowały po świecie z nowymi wokalistami.

Kim Thayil o przyszłości Soundgarden

Gitarzysta, w wywiadzie dla Trunk Nation stanowczo wykluczył możliwość koncertowania z innym wokalistą. Nie przekreśla natomiast możliwość wydania nowego materiału:

Z całą pewnością siedzi w nas kolejny album. Mamy niepublikowane kawałki, mamy demówki. Musimy tylko sięgnąć po pliki, które mamy pod ręką. Ja, Matt i Ben możemy wyszlifować nasze partie i użyć wokali Chrisa, które zarejestrował przed swoją śmiercią. I z całą pewnością tak się stanie.

Kim Thayil

Kim zaznaczył również, że na pewno będzie zaangażowany w wydawanie wszelkich materiałów – niepublikowanych wcześniej nagrań czy wersji koncertowych, jednak nie widzi możliwości dalszego koncertowania:

Bądźmy rozsądni – brakuje nam ogromnej części zespołu […] Patrząc na nasze zaangażowanie, nasz sentyment i miłość do Chrisa nie widzę szans na jakikolwiek powrót na scenę bez niego. Wydaje mi się, że pozostali członkowie zespołu myślą podobnie.

Kim Thayil

Pozostaje nam więc uszanować wolę Kima i pozostałych muzyków Soundgarden. Biorąc pod uwagę jak charakterystycznym i unikatowym wokalistą był Chris Cornell wydaje się to decyzją zupełnie słuszną. Nie sądzę żeby jakikolwiek inny muzyk był w stanie godnie go zastąpić.

Fani Soundgarden – jeśli jesteście spragnieni koncertowych nagrań grupy to warto zwrócić uwagę na wydaną latem koncertówkę „Live From the Artist Den”. Oprócz największych hitów zespół zaprezentował kilka dawno niesłyszanych kompozycji. Fragmenty koncertu można odnaleźć na oficjalnym profilu zespołu w serwisie YouTube. Z całą pewnością warto obejrzeć!

Fot. Materiały promocyjne
Źródło: https://loudwire.com/kim-thayil-soundgarden-no-touring-without-chris-cornell/

Podobne artykuły

Whalesong dołącza do Old Temple

Tomasz Koza

Satyricon: kolejny album mniej agresywny od poprzednich

Lena Knapik

“St. Phenome Alley” THAW na winylu w Pagan Records. Rusza przedsprzedaż.

Tomasz Koza

Corey Taylor: Slipknot wróci w 2019

Lena Knapik

Lamb of God upamiętni zmarłego fana na nowym mini-albumie

Lena Knapik

Napalm Death zapowiada “Coded Smears And More Uncommon Slurs”. Posłuchaj pierwszego singla

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!