The Smushing Pumpkins
Strona główna » The Smashing Pumpkins zapowiadają nowy album!
PŁYTY

The Smashing Pumpkins zapowiadają nowy album!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Billy’ego Corgana i jego grupy. Frontman The Smashing Pumpkins zapowiedział premierę nowego albumu. Krążek ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku! Taką informację Corgan podał przynajmniej w jednym z niedawnych wywiadów. W rozmowie z portalem “Tennessean.com”, Billy powiedział o nowym albumie, że:

Pracuję nad nim jakoś od roku, obecnie mamy 21 piosenek, które mamy zamiar wydać w formie dwupłytowego albumu. Pod wieloma względami jest to pierwszy krążek od czasu reunionu, przy którym podjęliśmy naszą klasyczną zasadę działania – “wyrzućmy z siebie wszystko co mamy i zobaczymy co sie stanie”. To także pierwszy album od czasów “Machiny”, przy którym ja, James i Jimmy pracowaliśmy wspólnie bardzo długi czas. Ma o wiele większą bazę konceptualną i szerszy zakres muzyki, aniżeli poprzednia płyta. Jestem tym bardzo podekscytowany, ponieważ znowu podjęliśmy ryzyko spróbowania czegoś nowego, zamiast ciągłego powtarzania tego, z czego jesteśmy najbardziej znani.

Billy Corgan

Dyskografię The Smashing Pumpkins zamyka obecnie wydany w 2018 roku krążek “Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun”.

Przypomnieć warto, że było to pierwsze wydawnictwo, na którym usłyszeć mogliśmy ponownie partię Jamesa Ihy oraz Jimmy’ego Chamberlina (powrócili do zespołu kolejno w 2018 i 2015 roku). Album promował między innymi singiel “Solara”, który przypomnieć możecie sobie poniżej:

W wyżej wspominanym wywiadzie, Corgan opowiedział także trochę o swoim stosunku do poprzedniego wydawnictwa The Smashing Pumpkins:

Po powrocie Jamesa do zespołu nagraliśmy razem z Rickiem Rubinem osiem piosenek, które zostały wydane jako oficjalny album. Uważałem jednak, że to tak naprawdę nie było prawdziwe wydawnictwo. Nie podeszliśmy bowiem do nagrywania tak, jak w przypadku naszych innych płyt. To co zrobiliśmy przypominało bardziej kręcenie filmu.

Billy Corgan

Miejmy zatem nadzieję, że o obecnie nagrywanym materiale Billy za kilka lat będzie wypowiadał się trochę bardziej przychylnie!

Źródło: https://www.blabbermouth.net/news/smashing-pumpkins-to-release-new-double-album-this-year/
Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Zeal and Ardor zapowiada „Live in London”

Paweł Kurczonek

Epica – nowy album pod koniec 2020 roku

Lena Knapik

Tarja Turunen wyda „Feliz Navidad” jako charytatywny singiel

Agata Laszuk

The Dark Element zapowiada swój drugi album “Songs The Night Sins”

Lena Knapik

Alice Cooper po sześciu latach powraca z nowym albumem

Tomasz Koza

Samael prezentuje kolejny singiel zatytułowany “Red Planet”

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!