Wokalista rock metal
Strona główna » Serwis Tadeusza Rydzyka ostrzega przed metalem – współfinansuje go ministerstwo
NEWSY

Serwis Tadeusza Rydzyka ostrzega przed metalem – współfinansuje go ministerstwo

To już robi się nudne, ale po raz kolejny można znaleźć w internecie tekst przygotowany przez dziennikarzy Radia Maryja, który ostrzega przed słuchaniem metalu. Nie ma w tym nic zaskakującego, tego typu treści pojawiają się w miarę regularnie i spotykają się z mniej więcej taką samą reakcją osób, które metalu faktycznie słuchają, czyli parsknięciem śmiechem. W tym przypadku jednak problem jest głębszy, bo za te mądrości płacimy wszyscy – stworzony przez fundację Lux Veritas projekt „Bądźmy bezpieczni” powstał bowiem z środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

Sprawdź również:

“Muzyka metalowa rujnuje życie duchowe i fizyczne”

W tekście opublikowanym na portalu ostrzegamy.online (sorry, bez linka, nie będę im generował kliknięć) możemy przeczytać między innymi:

Zagrożenia w muzyce działają na wielu płaszczyznach. To nie tylko melodia, którą słyszymy, ale również prezentowana przez muzyków treść przekazu, moda, symbolika, styl życia. Kontakt z antychrześcijańskimi przekonaniami, nawet nieświadomy, może zrujnować życie duchowe i fizyczne każdego człowieka.

O swoich doświadczeniach mówi tam też Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz, współorganizator Hunter Festu. Nawrócił się i mówi, jak zgubny wpływ na człowieka może mieć metal i rock.

Są siły, są ludzie nieprzyjaźni chrześcijaństwu, którzy wręcz promują dane nurty, np. satanizm, nihilizm, aby młodego człowieka od chrześcijaństwa odciągały, żeby młody człowiek w centrum stawiał siebie zamiast Pana Boga. Jeżeli muzycy z tym przekazem są dodatkowo poparci autorytetami popularnych mediów wiodących prym na rynku, to one swoją popularnością dają zwodniczy pozór, że treści promowane przez tych artystów nie są zagrożeniem, ale elementem naszego życia. Skoro są, skoro grają to stacje komercyjne, skoro sprzedają się w wielomilionowych nakładach – to wydaje się, iż nic groźnego ze sobą nie niosą. A okazuje się wręcz przeciwnie

Grzegorz Kasjaniuk

Wypowiedzi jest zdecydowanie więcej, ale jeśli mam być szczery, nie są ani szczególnie ciekawe, ani szczególnie odkrywcze, nie ma sensu ich przytaczać.

„Bądźmy bezpieczni” – serwis współfinansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości

Serwis „Bądźmy bezpieczni” został założony przez fundację Tadeusza Rydzyka, czyli „Lux Veritas”, a teksty na niego przygotowują między innymi dziennikarze Redakcji Informacji Radia Maryja. Część środków na jego powstanie wyłożyło Ministerstwo Sprawiedliwości. Jest to napisane wprost:

Bezpieczeństwo to niezwykle istotny element naszego życia. Dlatego też Fundacja Lux Veritatis realizuje projekt „Bądźmy bezpieczni”, współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Wedle Ministerstwa na stworzenie portalu przeznaczono 15 tys. zł. Jednak portal Oko.press podaje informację, że stworzenie portalu było tylko jednym z elementów projektu, a w sumie dofinansowanie wyniosło ponad 400 tys. zł.

“Metal to zło!” Przed czym jeszcze ostrzega serwis?

Treści na serwisie dotyczą szeroko rozumianego bezpieczeństwa – artykuły ostrzegają przed oszustwami internetowymi, wypadkami, uzależnieniami.

Wśród artykułów, które z grubsza można uznać za sensowne i wartościowe są też jednak kwiatki typu ostrzeżenia przed amuletami i talizmanami, in vitro czy wspomnianą już muzyką metalową i rockową.
Szkoda, że nie pojawiają się ostrzeżenia przed fanatyzmem religijnym i radykalizmem politycznym. Wtedy dałbym lajka.

Fot. Christian West z Pixabay
Źródło: https://oko.press/fundacja-rydzyka-nie-potrafi-ostrzegac-online/

Podobne artykuły

Exhumed, Rotten Sound oraz Implore za miesiąc “U Bazyla”

Dominika Kudła

Dying Fetus, Psycroptic, Beyond Creation i Disentomb 23.10 w Poznaniu

Tomasz Koza

Impericon Never Say Die! Tour 2017: Emmure, Deez Nuts, Chelsea Grin, Sworn In w Polsce

Tomasz Koza

Body Count na dwóch koncertach w Polsce (2018)

Tomasz Koza

Ukaże się pierwszy koncertowy album Primordial

Lena Knapik

Drugi singiel z nowej płyty Arch Enemy pt. “The Eagle Flies Alone”

Tomasz Koza

18 komentarzy

Krzysztof 9 lutego 2020 at 14:43

Moją psychikę rujnuje Zenek Martyniuk, ale nikt z tego powodu nie robi problemu

Odpowiedz
Radosław 9 lutego 2020 at 21:25

W pełni się z tobą zgadzam. Dodatkowo disco polo można zarzucić podtekstami seksualnymi i propagowaniem zachowań demoralizującymi, ale nikt się tym nie interesuje.

Odpowiedz
Tomasz 10 lutego 2020 at 09:22

Niech przeznaczą te pieniądze dla biednych dzieci, schroniska dla bezdomnych zwierząt, cokolwiek.Tylko nie dla klechy Rydzyka. Niestety nie mamy na to wpływu. W ministerstwie stołki grzeją same oszołomy i debile. Ręce opadają.

Odpowiedz
Marek 9 lutego 2020 at 17:12

Moim zdaniem chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Za 416 tysięcy złotych można napisać niemal wszystko tylko po to, by potem w Toruniu były “wino, kobiety i śpiew”.

Odpowiedz
Błażej - Panswojegolosu.pl 9 lutego 2020 at 18:04

Jeżeli zestawić to jednak np. z wyrokiem sądu z Gdańska, w którym uznano koncerty rockowe za nieprzewidywalne i wzbudzające agresję to robi się już strasznie…

Odpowiedz
Piotr 9 lutego 2020 at 18:22

Mi ryje banie gdy w radiu i tv puszczaja Jennifer Lopez i tym podobne “gwiazdy”.Nie przyrownuje tu wszystkich wokalistek to J.L. Sa takie ktore lubie.Mówią,że muzyka lagodzi obyczaje,ja dopisze:zależy jaka muzyka,bo sluchajac Jennifer Lopez to mi się nóż w kieszeni otwiera.Metal jest zajebista muzyka i slucham jej od zawsze.A te 416000 mozna by na coś bardziej pozytecznego wykorzystać.

Odpowiedz
Kat 9 lutego 2020 at 19:29

Kat is my religion

Odpowiedz
Henryk 9 lutego 2020 at 22:44

Po*ebani Pisowcy do czego jeszcze dojdzie metal byli będzie i niech wszyscy się odp….. Tyle fagasy

Odpowiedz
Piotr 10 lutego 2020 at 11:47

Zbrodnia nad zbrodniami. Muzyka to tylko dźwięki. Polecam chrześcijański profesjonalny zespół metalowy Demon Hunter.

Odpowiedz
Radosław 9 lutego 2020 at 21:22

Powiem tak. Mam 15lat . Jestem katolikiem i utożsamiaam się zarówno z chrześcijaństwem jak i z metalowcami. Z punktu religinjego w metalu nie widzie nic złego co zagrażałoby mej duszy. Metal to nie jest muzyka szatana jak wiele ludzi chce wmówić. Poza tym w podobnej sytuacji jest mój (już były) nauczyciel historii który jest w takiej samej sytuacji.

Odpowiedz
bóstwo w chmurach nie istnieje 11 lutego 2020 at 16:56

dusza nie istnieje tak samo bóstwo w chmurach czlowieku zejdź na ziemię to nie średniowiecze

Odpowiedz
Demon 9 lutego 2020 at 21:32

Tak przewrotnie,na przekór wszystkim,bo nie jestem zadnym satanista itp: AVE SATAN

Odpowiedz
Paweł 9 lutego 2020 at 22:19

Prawdziwym zagrożeniem jest rzymski katolicyzm, który nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem biblijnym ani Bogiem, pełen jest natomiast okultyzmu i satanizmu. Dla katolików polecam posłuchać Violent Force sign of evil

Odpowiedz
Marcel Człowiek 9 lutego 2020 at 22:20

Jestem katolikiem i w swoim otoczeniu mam wielu Przyjaciół ateistów. Grałem wiele lat death metal i znam wielu tzw. metali, którzy chętniej pomogą drugiej osobie, niż nie jeden katolik. Wstyd mi za takie brednie i chciałbym wszystkich ostrzec przed muzyką współczesną klubową, gdzie jest pełno sek*u i przemocy, ale najlepiej wziąć sobie pod lupę metal, bo im gorszy idiota, tym niby większe ma pojęcie na ten temat. Porażka na maksa, bo zaczyna się era jaskiniowców…

Odpowiedz
Rico 10 lutego 2020 at 01:07

To co robi ten człowiek w Toruniu do spółki z Panem “minstem” woła o pomstę do nieba!!!
Zaraz jeszcze będzie pora na Głównego inkwizytora III R. P.
To dramat

Odpowiedz
Sławomir 10 lutego 2020 at 10:19

Pomódlmy się za przedsiębiorcę Ojca Rydzyka.

Odpowiedz
Wariat666 10 lutego 2020 at 12:01

Nic nie rujnuje życia tak jak kościół.

Odpowiedz
Deicide 11 lutego 2020 at 18:46

Jeśli HORRORY przedstawiają podobne treści,symbolikę to jakoś kościół siedzi cicho.A tak na marginesie–METAL JEST DLA WYBRAŃCÓW… AVE…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!