PŁYTY

Tool oficjalnie zapowiada nowy album zatytułowany “Fear Inoculum”

Wielkie wieści od Tool! Za pośrednictwem Instagrama zespół ujawnił tytuł długo wyczekiwanego przez fanów krążka. Nadchodząca płyta będzie nosić nazwę “Fear Inoculum” i ujrzy światło dzienne już 30 sierpnia.

Za produkcją wydawnictwa prawdopodobnie stoi Joe Barresi, a za masteringiem Bob Ludwig, który współpracował już z kapelą przy jej ostatnim dokonaniu – albumie “10,000 Days” wydanym w 2006 roku. Wśród utworów z pewnością znajdą się dwie piosenki, “Descending” i “Invincible”, które Tool prezentował na żywo podczas ostatnich koncertów. Jednym z przystanków na trasie był niedawny występ podczas organizowanego w Krakowie Impact Fest.

Przypomnijmy wypowiedź wokalisty, Maynarda Jamesa Keenana sprzed dwóch lat, kiedy to w podcaście “The Joe Rogan Experience” próbował wytłumaczyć długą lukę między albumami:

Ich [kolegów z zespołu] proces pisania jest wyciągnięty. Jestem pewien, że istnieje wiele przyczyn tego opóźnienia. Myślę, że w pewnym momencie uświadamiasz sobie, ile czasu minęło od poprzedniej płyty, i pojawia się strach. Myślisz: “czy ten album będzie tak dobry jak ostatni?”. Teraz presja jest ogromna.

Maynard James Keenan

Źródło

Podobne artykuły

Mastodon pracuje nad nowym albumem, premiera w 2017 roku.

Lena Knapik

Venom: premiera „Storm the Gates” w grudniu 2018

Dominika Kudła

Killswitch Engage powróci jesienią z nową płytą. Howard Jones gościnnie na jednym utworze

Lena Knapik

Zostaw komentarz