PŁYTY

Tool oficjalnie zapowiada nowy album zatytułowany “Fear Inoculum”

Wielkie wieści od Tool! Za pośrednictwem Instagrama zespół ujawnił tytuł długo wyczekiwanego przez fanów krążka. Nadchodząca płyta będzie nosić nazwę “Fear Inoculum” i ujrzy światło dzienne już 30 sierpnia.

Za produkcją wydawnictwa prawdopodobnie stoi Joe Barresi, a za masteringiem Bob Ludwig, który współpracował już z kapelą przy jej ostatnim dokonaniu – albumie “10,000 Days” wydanym w 2006 roku. Wśród utworów z pewnością znajdą się dwie piosenki, “Descending” i “Invincible”, które Tool prezentował na żywo podczas ostatnich koncertów. Jednym z przystanków na trasie był niedawny występ podczas organizowanego w Krakowie Impact Fest.

Przypomnijmy wypowiedź wokalisty, Maynarda Jamesa Keenana sprzed dwóch lat, kiedy to w podcaście “The Joe Rogan Experience” próbował wytłumaczyć długą lukę między albumami:

Ich [kolegów z zespołu] proces pisania jest wyciągnięty. Jestem pewien, że istnieje wiele przyczyn tego opóźnienia. Myślę, że w pewnym momencie uświadamiasz sobie, ile czasu minęło od poprzedniej płyty, i pojawia się strach. Myślisz: “czy ten album będzie tak dobry jak ostatni?”. Teraz presja jest ogromna.

Maynard James Keenan

Źródło

Podobne artykuły

Posłuchaj nowego singla Christ Agony

Tomasz Koza

Zagrożona przyszłość nowego albumu System of a Down. Serj Tankian: “Jestem zmęczony”

Agata Laszuk

Lamb Of God wypuści specjalne wydanie „Ashes of the Wake” z okazji 15-lecia wydania

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz