INNE NEWSY

U córki frontmana My Dying Bride zdiagnozowano nowotwór (oświadczenie)


Na stronie My Dying Bride pojawiło się oświadczenie wokalisty grupy – Aarona Stainthorpe’a, wyjaśniające powód, dla którego zespół odwołał w ubiegłym roku wszystkie zaplanowane koncerty. W obszernym komunikacie czytamy:

„We wrześniu 2017r. u mojej pięcioletniej córki zdiagnozowany został nowotwór. To doświadczenie zniszczyło moją rodzinę i przyjaciół i, oczywiście, My Dying Bride oraz związanych z zespołem kolegów. (…) Została zastosowana wysoce niszczycielska, lecz konieczna trucizna, jaką jest chemioterapia, a następnie operacyjnie został usunięty główny guz. Niestety pojawiły się przerzuty. Na początku 2018r. przeprowadzono kolejną operację, by całkowicie pozbyć się widocznej masy (nowotworowej), lecz komórki rakowe nadal znajdowały się w ciele mojej córki, więc konieczne było zastosowanie radioterapii.”

W dalszej części dramatycznego oświadczenia czytamy, że po roku ciężkiej walki i niewyobrażalnego stresu, Aaron wraz z rodziną otrzymali informację, że jego córka została wyleczona z „jednego z najokrutniejszych boskich tworów”.

„Efekty uboczne chemio- i radioterapii zostawiły ją jako rozbitą i żałosną mała istotkę. (…) Do końca życia będę się o nią bał i mam nadzieję, że gdy w końcu spocznę w grobie, (moja córka) będzie silną i szczerą kobietą”

W tym samym oświadczeniu Aaron poinformował, że w międzyczasie zespół pracował nad następcą wydanej w 2015r., płyty „Feel the Misery”:

„Zespół rozpoczął prace nad następną płytą i możemy z radością poinformować, że płyta jest w drodze, właściwie jest niemal kompletna. Nie brałem udziału w komponowaniu materiału, lecz w tym tygodniu wracam do pracy z piórem w ręku, na nowo skupiony i pełen zapału, by wypełnić moją rolę autora tekstów i wokalisty w tej niezwykłej grupie. Powróciliśmy!”

W tym momencie nie są znane żadne szczegóły dotyczące nowego wydawnictwa My Dying Bride.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Streaming nowego mini-albumu Mastodon

Agata Laszuk

Nowy teledysk Riverside

Tomasz Koza

Azarath ujawnia drugi utwór z nadchodzącej płyty

Tomasz Koza

1 komentarz

Muchabucha5 7 października 2018 at 08:49

Rak to najokropniejsza choroba,
Leczenie wymaga czasu i bolu.
Oby nie powrocila.
Czekam na dalsze utwory i zycze zdrowka dla calej ekipy i ich rodzin

Odpowiedz

Zostaw komentarz