Strona główna » Nowy album Megadeth jest „ciężki jak diabli”
PŁYTY

Nowy album Megadeth jest „ciężki jak diabli”

Lider Megadeth zdradza coraz większą ilość informacji na temat najnowszego długograja swojego zespołu. Dave Mustaine w wywiadzie dla Kerrang wypowiedział się, że podczas pracy w studiu obecny był jego syn, który ocenił jak podobają mu się nowe kawałki Megadeth. Muzyk porównał również nowy materiał do ostatniej lonplay’a grupy pt. „Dystopia”, który pochodzi z 2016 roku. Tegoroczne wydawnictwo będzie szesnastym albumem w dyskografii amerykańskich muzyków. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery następcy „Dystopii”, ale raczej będzie to w przeciągu najbliższych miesięcy.

Mustaine porównał nowy album do „Dystopii”:

Staramy się utrzymać tą naprawdę ciężką rzecz. „Dystopia” była czymś, co sprawiło, że czuliśmy się dobrze. Na końcu niektórych piosenek jest dużo super ciężkich bębnów. Mój syn był w studiu dwa dni temu i wtedy, gdy nagrywaliśmy „Dystopię”. Słuchał piosenek i dodawał swoje komentarze o piosenkach, te które komentował były najlepsze. Kiedy tym razem przyszedł, pracowaliśmy nad utworem, którego wstępna nazwa brzmi „The Dogs Of Chernobyl”. Riff ma trochę węgierską partię gitarową, coś w rodzaju Mercyful Fate w „Into The Coven”. Piosenka jest mocna i potężna, a mój syn powiedział: „O Boże! To jest ciężkie jak diabli”. I zacząłem się śmiać.

Dave Mustaine

22 marca Megadeth wyda składankę z największymi hitami grupami pt. „Warheads for Foreheads”, na której znajdą się 35 utwory wybrane przez Mustaine’a. Nieco wcześniej, bo 15 lutego do sprzedaży trafią wznowione wersje klasycznych albumów grupy – „The World Needs a Hero” oraz „The System Has Failed”.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Behemoth rozpoczął nagrania wokali na nową płytę

Lena Knapik

Satyricon – premiera płyty i transmisja koncertu!

Tomasz Koza

Transgresja zapowiada „Brak Równowagi”

Paweł Kurczonek

Ogień, wybuchy i fajerwerki – nowe DVD od Rammstein

Lena Knapik

Muzycy Testament wypowiadają się o nowej płycie “Brotherhood of the Snake”

Lena Knapik

Black Sabbath – The End: pożegnalny koncert na DVD i Blu-ray

Tomasz Koza

Zostaw komentarz