Image default
PŁYTY

Nowy album Megadeth jest „ciężki jak diabli”

Lider Megadeth zdradza coraz większą ilość informacji na temat najnowszego długograja swojego zespołu. Dave Mustaine w wywiadzie dla Kerrang wypowiedział się, że podczas pracy w studiu obecny był jego syn, który ocenił jak podobają mu się nowe kawałki Megadeth. Muzyk porównał również nowy materiał do ostatniej lonplay’a grupy pt. „Dystopia”, który pochodzi z 2016 roku. Tegoroczne wydawnictwo będzie szesnastym albumem w dyskografii amerykańskich muzyków. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery następcy „Dystopii”, ale raczej będzie to w przeciągu najbliższych miesięcy.

Mustaine porównał nowy album do „Dystopii”:

Staramy się utrzymać tą naprawdę ciężką rzecz. „Dystopia” była czymś, co sprawiło, że czuliśmy się dobrze. Na końcu niektórych piosenek jest dużo super ciężkich bębnów. Mój syn był w studiu dwa dni temu i wtedy, gdy nagrywaliśmy „Dystopię”. Słuchał piosenek i dodawał swoje komentarze o piosenkach, te które komentował były najlepsze. Kiedy tym razem przyszedł, pracowaliśmy nad utworem, którego wstępna nazwa brzmi „The Dogs Of Chernobyl”. Riff ma trochę węgierską partię gitarową, coś w rodzaju Mercyful Fate w „Into The Coven”. Piosenka jest mocna i potężna, a mój syn powiedział: „O Boże! To jest ciężkie jak diabli”. I zacząłem się śmiać.

Dave Mustaine

22 marca Megadeth wyda składankę z największymi hitami grupami pt. „Warheads for Foreheads”, na której znajdą się 35 utwory wybrane przez Mustaine’a. Nieco wcześniej, bo 15 lutego do sprzedaży trafią wznowione wersje klasycznych albumów grupy – „The World Needs a Hero” oraz „The System Has Failed”.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Dream Theater zakończył prace nad nową płytą

Paweł Kurczonek

Nowy teledysk od Annihilator (NSFW)

Lena Knapik

Septicflesh prezentuje nowy utwór “3rd Testament”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz